Приклад прямого плетіння нижче показаний на букву Н. Як правило, для такого плетіння використовується мінімум два кольори, один з яких є фоном основного малюнка. Саме фон фенечеки плететься однією ниткою, тому її довжина повинна бути свідомо більше інших ниток. Причому довжина її повинна бути значно більше, так як фон займається більшу частину всього малюнка фенечки.
Таким чином колір фону плететься провідною ниткою, якої і обплітаються всі інші. При цьому, коли доводиться виплітати безпосередньо малюнок, вузлики малюнка повинні бути зав'язані у зворотний бік, як би обв'язуючи нитка фону. Це робиться для того, щоб Ви змогли далі продовжувати роботу.
Далі ми розповімо, як плести фенечки прямим плетінням з нитками декількох кольорів (більше двох). Плетіння буде проводитися за наведеною нижче схемою.
Так як плетуться фенечки прямим плетінням боком, кількість ниток залежить від кількості бічних квадратиків у схемі. В нашому випадку, виходить п'ятнадцять квадратиків, значить нам знадобиться п'ятнадцять ниток для плетіння основи. Для наочності візьмемо п'ятнадцять ниток темно і світло зеленого кольору.
Зверніть увагу, що фон фенечки білого кольору, значить для фонової нитки необхідно взяти білу нитку, досить довгою довжини.
Для зручності плетіння нитки найкраще зафіксувати скотчем, як показано на фото.
Плетіння починається з використанням двох ниток: білої і крайній лівій зеленого кольору. Всі інші нитки можна на якийсь час відсунути в бік, щоб не заважали в роботі.
Так як за схемою перший квадратик білого кольору, загортаємо нитка білого кольору на зелену, утворюючи петельку.
Формуємо вузлик.
Затягуємо таким чином, щоб нитки не вилазили з-під скотча.
Робимо ще раз подібне дії, щоб сформувати повний вузлик з двох вузликів.
Такі дії будуть здійснюватися знову з першою ниткою і наступної зеленої.
Виробляємо знову всі необхідні дії, щоб зав'язати вузлик на другій нитці зеленого кольору.
Таким чином провязывается весь перший ряд білого кольору.
Далі беремо знову нитка білого кольору і починаємо плести узелочки з крайньої правої нитки зеленого кольору.
Дивимося на схему, у другому ряду з другого вузлика з'являється рожевий колір, значить в цьому випадку фонової стає нова нитка рожевого кольору.
Білу нитку відсуваємо вбік, робота здійснюється ниткою рожевого кольору.
Робимо рожеву петлю.
Дістаємо нитка з отриманої петлі.
Формуємо і затягуємо рожевий вузлик, як ми робили раніше з білою ниткою.
Орієнтуючись на схему проплетаем стільки рожевих вузликів, скільки на ній зазначено.
Під виробом протягуємо нитку білого кольору, і зав'язуємо білий вузлик, як зазначено на схемі.
Розвертаємось і починаємо плести у зворотний бік. При цьому стежимо за схемою і вводимо нитка потрібного кольору.
Коли плетіння принцип стає зрозумілим, можна пробувати плести більш складне пряме плетіння фенечок з зображенням різних тварин.
Нижче наведені цікаві фенечки, схеми прямого плетіння яких можна використовувати для плетіння забавних «браслетів дружби».