Об ємний квілінг
Квіллінг Про цей вид рукоділля дізналися не так давно і він не отримав достатньої популярності - ну, що таке цей квілінг? Що за заняття - папірці крутити? Так, витончена річ, яка не має ніякого утилітарного значення Поки не побачиш, що створюють ті, хто прагне до досконалості у володінні цим майстерністю і не замрешь в здивуванні!




Важко повірити, що ці вироби створені з простих паперових стрічок! А зробити з них, виявляється, можна багато чого, і вироби виходять краси надзвичайною. Так, ці речі не назвеш корисними в господарстві, практичного значення вони не мають, але хіба корисно тільки те, що корисно? Хіба немає користі від штучок, виконаних у техніці об'ємного квілінгу, таких тендітних і невагомих, що вони, здається, переходять вже в розряд духовних цінностей?


Чим же все-таки такий цікавий і корисний квіллінг і що це взагалі таке? Буквально - скручування з паперових стрічок всього, чого завгодно! Зараз цього вчать навіть у школі, і зайнятися цим корисно буде всім. Ну не всі люблять рукоділля, не всі можуть освоїти в'язання, вишивання, бісероплетіння, так і не всіх це приваблює. Але жага творчості є у всіх, ось для цього і придуманий квілінг! Не потрібні дорогі матеріали, не потрібно багато часу і місця, інструментів і пристосувань - просто смужки паперу, бажання і фантазія!

І варто тільки подивитися на те, що створюють люди з цієї паперу - мереживні, філігранні вироби, іграшки, сувеніри, великодні яйця, букети квітів, ажурні шкатулки, вази та багато іншого, - речі, які не відрізниш від ювелірних виробів, на які можна милуватися годинами! І саме дивне, що ті, хто це створює, запевняють, що це робиться легко і просто, причому дуже швидко - це просто дрібниця, доступний кожному

Це не зовсім так - легко - так, але не просто. Спочатку необхідно потренуватися в скручуванні смужок, зробити кілька листівок, а з цим справляються навіть акуратні малюки, і вже потім братися за об'ємний виріб, наприклад, зробити шкатулку.

Отже, що потрібно для того, щоб зайнятися об'ємним квілінгом?
  • Смужки паперу, шириною 3-10 мм. Вони є у продажу, але деякі роблять їх самі з звичайного паперу, нарізаною в «локшину» машинкою для утилізації документів.

  • Для накручування завитків є спеціальне пристосування, але більшість користується товстою голкою або звичайною зубочисткою, яку можна розщепити з одного кінця, щоб закріпити край стрічки.

  • Гладка дощечка.

  • Клей ПВА.

  • Гострий тонкий ніж.

  • Лінійка з отворами різного діаметру для вимірювання готових завитків. Але це не обов'язково, можна перед початком роботи скрутити кілька шаблонів щільно скручених стрічок, які не підуть в роботу, а будуть служити шаблонами, їх можна підписати.

  • І ось вже можна приступати до виготовлення вашої першої об'ємної речі! Починати краще не із ажурного вироби, а з більш щільного, рук теж потрібно «звикнути». Те, яким буде малюнок, з яких саме фігур і завитків буде ваша скринька, можна обміркувати заздалегідь, але частіше подробиці приходять вже під час роботи.

    Починаємо з денця - викладаємо візерунок і злегка приклеюємо його до дошки - щоб тільки зафіксувати і не дати роботі «їздити» по столу. Далі починаємо робити стінки скриньки - вимірюємо, якого розміру деталі і скільки їх нам знадобиться і приклеюємо ряд за рядом скручені завитки, надаючи їм бажану форму. Тут ніяких «викрійок» не існує, майстер зазвичай і сам не зможе повторити свій виріб. Все залежить від смаку, фантазії і почуття гармонії. Але подивитися готові роботи все ж треба - вони підкажуть ідеї малюнків і форми.

    Готовий виріб залишаємо на місці до повного висихання клею, потім акуратно підрізаємо ножиком, щоб відліпити від дощечки.

    Вироби, такі повітряні на вигляд, виходять досить міцними, шкатулки можна використовувати за призначенням - для зберігання тисячі дрібниць. Для того, щоб вони служили довше і для більшої міцності можна покрити їх аерозольним акриловим лаком або звичайним лаком для волосся, а можна спочатку «посеребрить» аерозольною фарбою - вийде чудово!

    Як бачите, нічого складного немає, великим ювеліром, скульптором чи художником щоб створювати таку невагому красу, бути не обов'язково. Світ така краса може, і не врятує, але миру у вашому домі та в душі - обов'язково!