Натуральний освіжувач повітря в туалет своїми рукамиОтже, в чому сенс створення саморобного освіжувача повітря в туалет, коли можна купити освіжувач в магазині? 3 важливих моменту:
Саморобний освіжувач натуральний. У ньому немає хімії. Є думка, що деякі покупні ароматизатори для туалетів, до складу яких входять ароматизатори та барвники можуть викликати астму. Освіжувачі у вигляді спреїв легко проникають в легені і також можуть своїм складом завдати шкоди організму. Особливо це актуально для алергіків.
Економія коштів. Освіжувач в спреї з магазину може коштувати близько 90 рублів. Для саморобного ароматизатора буде потрібно набагато менше грошей, в залежності від того, з чого ви його будете робити.
Економія ресурсів і боротьба за екологію. Так як бульбашка для освіжувача ви можете мити і використовувати багаторазово.
Отже, можна зробити два види освіжувачів - один для алергетиків, у кого алергія на аромамасла, і другий-для всіх інших, у кого алергії на ефірні олії немає. І третій варіант - гелевого складу, для використання в бачку унітаза.
Перший варіант освіжувача своїми руками:
Освіжувач для туалету своїми руками
Освіжувач своїми руками
Беремо пляшечку з розпилювачем (можна використовувати старий порожній флакон з-під освіжувача, під пінки, кондиціонера для волосся тощо).
Можна взяти будь-якій флакон - спрей
Можна взяти будь-якій флакон - спрей
Можна використовувати пляшечку з під лимонаду + пульверизатор. Моєму. Наливаємо холодну кип'ячену воду. Додаємо в пляшечку (200 мл) 1 столову ложку оцту, 1 чайну ложку соди. Перемішуємо. Така суміш з води, оцту і соди відмінно прибирає запахи. Оцет нейтралізує запахи, видаляє жир, а також має антибактеріальну та антисептичну дію. Сода в даному випадку видаляє плями. Таким освіжувачем можна «пшикати» прямо в унітаз. Він буде краще відмиватися у зв'язку з наявністю соди і оцту в суміші. Така суміш для використання в санвузлах підійде алергікам.
Другий варіант ароматизатора для туалетної кімнати своїми руками:
Все такий же пухирець наповнюємо іншим складом. Кип'ячена холодна вода і кілька крапель (6-8) ароматичного масла. Масло беремо будь-яке, яке подобається. Ароматичне масло купуємо в аптеці. Наприклад, м'ятна олія можна придбати за 50-60 рублів. Скільки коштує масло шавлії? В залежності від аптеки 60-70 рублів за 10 мл. Масло чайного дерева коштує вже дорожче, воно найдорожче, близько 150 рублів за 10 мл. Можна використовувати аромамасло лаванди та інші ефірні масла (наприклад, цитрусові). Всі ароматизатор готовий. Але масла можуть викликати алергію, тому якщо в сім'ї є алергіки, проконсультуйтеся з лікарем. Замість ефірних масел можна в воду додати сік звичайного свіжого лимона або апельсина. Таку суміш розпорошувати в повітрі в туалеті.
Третій варіант ароматизатора для бачка унітазу своїми руками:
Знадобиться: вода, желатин, сода, оцет, харчовий барвник (при бажанні), ефірної олії (при бажанні).
Желатин розвести у воді як написано на пакеті. Але води беремо менше, щоб желе вийшло більш густим. В інший, невеликої частини води розчиняємо оцет, сіль, барвник і масло. Потім всі разом перемішуємо. І заливаємо в невеликі формочки. Ставимо в морозилку. Коли желе застигне, дістати з морозилки, розрізати на невеликі шматочки - брусочки і загорнути їх у харчову плівку для зберігання. За необхідності, шматочок желе дістаємо з морозилки, виймаємо з харчової плівки і кладемо таку саморобну таблетку в бачок унітазу. При кожному спусканні саморобний ароматизатор працює і прибирає також бактерії, запах і бруд за рахунок соди і оцту.
Можна в бачок унітазу додати мильної стружки господарського мила. Блоку для унітазу може вистачити на 2-3 тижні.
Олії м'яти, шавлії, евкаліпта, лимона корисні при застудах. Але не забувайте, що на ефірна олія може бути алергія.