Балансири - в життя рибалки, любителя увійшли не так давно, але тепер їх кількість в ящику снастей, переважає над іншими штучними приманками. Балансир для зимової риболовлі являє собою маленьку рибку з упаяними в неї одинарними гачками, як в голові, так і в хвості жалом до верху. У спинний плавець впаяна петля для кріплення повідця або основної волосіні.
ЖИВА ПРИНАДА
1.Червоний черв'як він же гнойовий, водиться в старих трухлявих пнях і тваринний гної. У довжину може досягати до 8 сантиметрів.
2.Звичайний земляний черв'як, злегка білястого відтінку, як правило, товще, ніж попередня особина. Живе скрізь у верхньому шарі земляного.
3.Червоний зі злегка рожевим відтінком, подлистник. На хвості колір світліший, ніж зі сторони голови, сягає 12 сантиметрів в довжину. Водитися під залежалими тирсою, камінням, листям або колодами.
4.Великий приблизно 30 сантиметрів у довжину, земляний черв'як, називається виповзок. Зазвичай темно-червоного кольору з легким фіолетовим відтінком. Задня частина черв'яка завжди світліше також вона трохи розширена і злегка сплюснута. Мешкає на двометровій глибині. Добре себе зарекомендував, при донної ловлі.
5.Зеленого кольору черв'як з сіруватим відтінком, що живе у всіх сильно вологих місцях, а також біля краю водойм, під болотистими корчами і купинами. Часто зустрічається в природних річкових насосах і досить жирної і вологому грунті, зазвичай найчастіше на галявинах та луках. Довжина хробака досягає 25 сантиметрів.
6. Хробак-железняк, зазвичай сірого, злегка димчастого відтінку, з більш темною головою. Водиться в глинистому грунті.
7.Звичайний річковий хробак. Сіро-червоного забарвлення. Досить тоненький приблизно 2 міліметри в діаметрі і довжиною не більше 9 сантиметрів. Водиться в річках і озерах, в доном грунті і під корінням підводної рослинності.
8.Злегка жовтуватий болотний хробак приблизно трьох сантиметрової довжини. Живе на дні водойм між стеблами водної рослинності.