Мачете в багатьох фільмах демонструється як зброя, допомагає головному герою оборонятися від ворогів або, навпаки, нападати на них. Насправді цей інструмент служить для цілком тривіальних сільськогосподарських потреб. В Латинській Америці з його допомогою рубають цукровий очерет або пробираються у непрохідних хащах джунглів. В наших широтах мачете може використовуватися як інструмент для обробки дерева. Зробити мачете своїми руками можна. Це вимагатиме від вас певних навичок і наявності відповідного інструменту. Матеріали для виготовлення цього ножа цілком звичайні, знайти їх ви зможете без особливих зусиль.
Матеріали Перед початком робіт приготуйте:
шматок тонкої загартованої сталі, можна трохи поржавевшей;
паракорд;
шматок шкіри;
заклепку для шкіри;
циганскую голку або шило;
вощений нитка;
віск для обробки шкіри;
наждачний папір;
болгарку;
інструмент для заточування ножа;
пропанового пальника;
молоток;
крейда;
ємність з водою.
Шматок загартованої сталі ви можете знайти, де завгодно, треба лише уважно оглядітися. В даному випадку для створення мачете підійшов сталевий прямокутний шматок, знайдений поблизу залізничних колій.
Крок 1 . Крейдою на шматку стали намалюйте характерну для мачете форму. Не забудьте зобразити ручку.
Крок 2 . Виріжте заготовку для мачете за допомогою болгарки. Обов'язково дотримуйте техніку безпеки. Не надягайте просторий одяг, яку може затягнути, і під час роботи захищайте очі і руки. Для зручності при роботі з болгаркою сам шматок сталі затисніть в лещатах.
Не забудьте зробити виріз на рукоятці. Робіть його великим, він знадобиться для формування ручки мачете.
Крок 3 . Заточіть ніж. Щоб було легше, ви можете віддати дану заготівлю ковалеві зробити всю роботу самостійно, нагріваючи лезо мачете за допомогою пропанового пальника і по мірі необхідності занурюючи його в ємність з холодною водою.
Крок 4 . Паракордом обмотайте рукоять мачете. Витки шнура накладайте щільно і з зусиллям затягуйте їх. Обов'язково закріпіть паракорд, щоб під час роботи не розмотався. Кінці паракорда кріпіть, використовуючи велику голку.
Обмотувати рукоятку мачете потрібно обов'язково. Так вам буде зручніше працювати: сталь не буде врізатися в руку, і мачете не вислизне з неї.
Крок 5 . З шматка шкіри виріжте чохол для мачете. Повторіть форму клинка, але не забувайте залишити кілька сантиметрів на шви і підгонку. Приміряйте отриману викрійку. Якщо все в порядку, шилом зробіть отвори на шкірі. Інтервали між ними намагайтеся робити рівними. Частині чохла зшийте між собою, використовуючи вощений нитка або шкіряний шнур.
Пришийте до чохла невеликий ремінець. Закріпіть на чохлі і ремінці частини однієї заклепки. Ремінець дозволить мачете надійно триматися у чохлі, а при необхідності, розстебнувши заклепку, ви легко дістанете сам ножа. Із зворотного боку чохла пришийте невеликий прямокутний шматок шкіри. Так, готовий виріб зручно буде носити на ремені.
При бажанні краї зрізів чохла ви можете зашкурити і обробити воском для шкіри. Чохол, завдяки цим маніпуляціям прослужить вам довше.
Крок 6 . Перевірте отриманий інструмент дії. При необхідності ще раз заточіть лезо.
Мачете готовий!