Хороший господар повинен подбати про те, щоб його собака жила у теплою, зручною і затишною будці, яка захистила б від гарячих сонячних променів влітку, а взимку і восени - від дощу, холодних вітрів і снігу. Звичайно ж, можна купити готову будку для собаки, але краще змайструвати будку для собаки своїми руками. Зробити це не так вже й складно, якщо слідувати інструкції, зате вийде красиве, надійне і міцне житло для вашого чотириногого друга.
Вибір матеріалу для будки
Багато використовують для будки метал, фанеру та інші матеріали. Проте не варто випускати з уваги, що тварині необхідні такі ж умови, як і людині, тому при виборі матеріалу краще використовувати дерево. Це екологічно чистий, теплий і легко оброблюваний матеріал. До того ж, у дерев'яній будці взимку собаці буде дуже тепло, а влітку, навпаки, прохолодно.
Ні в якому разі не варто використовувати пресовану деревину, так як собака може її гризти або шкребти нігтями. У підсумку, внутрішня частина будки зіпсується, а при попаданні води швидко згниє.
На сьогоднішній день найкращим матеріалом для побудови будки вважається хвойне дерево.
Переваги хвойної деревини полягають у тому, що вони дуже міцні, надійні, вологозахищені і довговічні. Завдяки високому вмісту в них смол, такі дощечки залишаються вологонепроникними, а присутні в них природні антисептики відлякують комах і вбивають деревні грибкові інфекції.
Перед використанням матеріалу (дощечок) для будівництва, його необхідно гарненько обробити. Існують спеціальні засоби, які дозволяють захистити матеріал від гниття і комах. Що стосується фарбування, то фарбувати дошки потрібно тільки зовні і ні в якому разі не зсередини
Розміри будки
Собаці в будці повинно бути комфортно
Щоб виготовити будку для собаки, розміри споруди повинні відповідати габаритам тварини. Якщо будка буде занадто просторою, то прогріватися і вона буде дуже довго, особливо взимку, так що ваша тварина тільки замерзне. Однак і занадто маленька тісна будка теж не підійде, так як собаці буде складно в ній розвернутися і влаштуватися, а влітку в ній буде душно.
Розміри будки для собаки залежать від розмірів тварини. В цілому, при будівництві будки необхідно враховувати наступні нюанси:
висота будки повинна бути дорівнює зростанню собаки в холці і плюс 15 сантиметрів додатково
глибина повинна бути рівна відстані від кінчиків передніх лап до холки, плюс 15 см
ширина будки повинна дорівнювати сумі ширини спального місця і тамбура
висота прорізу (входу) повинна дорівнювати зростанню собаки в холці і плюс 10 см
ширина отвору дорівнює ширині грудей і собаки плюс 8 додаткових сантиметрів
Як побудувати будку для собаки
Починати краще з днища будки. При будівництві підлоги необхідно враховувати, що він повинен бути подвійним і з утеплювачем. Крім того, підлога має бути без яких-небудь щілин. Це, по-перше, захистить від протягів, а, по-друге, в щілинах не будуть застрявати кігті тварини. Спочатку постелити перший шар підлоги, використовуючи дошку товщиною не менше 2 см, потім накладаємо утеплювач, а зверху другий шар дошки.
обігрів будки для собаки
Утеплювач можна закріпити на стіні будівельним степлером
Після того, як підлога буде готовий, можна приступити до викладення стін (переднього, заднього і бічного каркасів). Стінки так само, як і підлога, потрібно зробити подвійними. Бажано, щоб зовнішня поверхня була зроблена з вагонки, а внутрішня частина - з ретельно виструганих дощок. Між двома шарами прошарків потрібно прокласти утеплювач. Можна помістити товстий шар повсті. Замість повсті можна використати звичайний пакувальний пінопласт або тирса, хто воліє. У будь-якому випадку товщина утеплювача підбирається на око, економити при цьому не має сенсу.
На даному етапі приступаємо до лазу. Розмір собачого порога повинен бути таким, щоб тварина могла спокійно проходити, не вдаряючись і не дряпаючись. Тому косяки і одвірок лазу необхідно ретельно обробити, обрізати всі гострі і неголені кути, зашліфувати випирають частини. Після того, як лаз готовий, можна з'єднати між собою задню, передню і бічні каркаси і прикріпити до днища, на якому свідомо були прибудовані по кутах чотири невеликих бруска для стін.
Висота порога повинна знаходитися на рівні 5-6 сантиметрів від рівня внутрішнього підлоги.
Знімний дах повиден щільно прилягати -собаки бояться протягів
Відповідальний момент - дах. Дах готується з шиферу або руберойду, при цьому вона повинна бути досить похилим, щоб під час дощу вода спокійно стікала по ній і не капала всередину будки. Важливо пам'ятати: дах ні в якому разі не варто прибивати до будки. Вона повинна сидіти щільно, але при цьому легко зніматися. Це необхідно для того, щоб зручно було організувати прибирання в будці.
Отже, будка готова. Чим ще можна утеплити будку, щоб вона вийшла по справжньому зимова і тепла? Для цього на підлогу можна покласти тюфячок, набитий соломою або просто солому, тим більше, що міняти підстилку для собаки в будці потрібно всього лише раз в тиждень. Тюфячок можна вичищати або час від часу прати, а солому змінювати на свіжий.
Як привчити собаку до буди?
Будка повинна викликати у собаки тільки позитивні емоції
Щоб привчити собаку до буди, можна спочатку пограти з нею, бажано з іграшкою, потім покласти цю іграшку в будку і дати собаці команду принести її. Пограти таким чином з собакою пару днів. Також Можна під час корму покласти кістка в будку, щоб собака гризла її там. Таким чином, собака почне поступово звикати до будки, до свого нового місця.