Споконвіку свічки несуть у собі якусь нез'ясовну тепло і створюють затишок у приміщенні. Сьогодні в магазині можна вибрати тисячі варіантів - з внутрішніми підсвічуваннями, ароматичні, фігурні. Їх приємно запалити вдома зимовим вечором або подарувати комусь. У році дуже багато свят - День закоханих, Міжнародний жіночий день 8 Березня та інші. І якщо ви вирішили по-справжньому порадувати кого-то подарунком «хенд мейд», ми розповімо, як навіть в домашніх умовах можна зробити ексклюзивні свічки.
Матеріали для виготовлення свічок вдома
Зробити свічки швидко не вдасться. Тому звільніть вечір або навіть вихідний день, щоб повністю віддатися творчості. Якщо все необхідне підготувати заздалегідь, то процес буде менш клопітним і принесе більше задоволення. Отже, що нам знадобиться:
Будматеріал - тобто будь-який віск. Можна використовувати для переплавки звичайні дешеві свічки або парафін. В окремих рецептурах радять змішувати віск зі стеариновым порошком.
Парафін найкраще плавиться на водяній бані, тому у другу чергу знадобляться дві ємності: стара каструля, яку не шкода, і мисочка поменше.
Гноти - можна зробити самим, а можна використовувати що залишилися від вихідних свічок. Передбачте, ніж закріпити гніт на підставі свічки. Це може бути петелька з дроту або щось подібне.
Термостійкі форми. Якщо спеціальних форм немає або вони не підходять для творчого задуму, форму можна зробити з будь-коробки, має всередині фольговані покриття.
Дерев'яна паличка або маленька лопаточка - для помішування воску. Деякі використовують навіть палички від суші.
Барвники та ароматизатори - при бажанні для ароматизації можна взяти ефірні масла.
З чого почати виготовлення свічок в домашніх умовах
Принадність виготовлення домашніх «світлячків» в тому, що немає меж для творчості. Однак сама технологія незмінна ось уже багато століть. Отже, що потрібно зробити по порядку:
Закип'ятіть в каструлі воду, встановіть на неї миску з подрібненим воском і/або стеариновым порошком. Є умова: температура в мисці не повинна перевищувати 80 градусів.
Чекаємо, поки маса розплавиться. Все це час з парафіну краще не спускати очей і ретельно перемішувати. На цьому етапі саме час додати барвник і ароматизатори.
Зніміть розплавлену масу з вогню, вона готова для роботи.
Поки парафін рідкий, необхідно правильно підготувати гніт. Нитка гнота приблизно на 5 хвилин занурюється в розчин, а потім охолоджується. Розкласти оброблені фитильки краще на фользі - від неї вони краще відійдуть.
Довжина гнота повинна бути більшою, ніж висота майбутньої свічки. Запас потрібен для того, щоб закріплювати нитку. Один кінець гнота потрібно зафіксувати держателем на дні в центрі форми, а другий пов'язати на олівець або будь-яку паличку і покласти поверх форми.
Тепер можна заливати парафін всередину і чекати, коли він знову застигне.
Незвичайні свічки до свят в домашніх умовах
Освоїти базовий процес - це половина справи. Найскладніше змайструвати справжній витвір мистецтва! Ми розкриємо вам кілька способів, як звичайну свічку зробити авторської, унікальною в своєму роді.
Багаторівневі свічки
З ними доведеться повозитися, так як кожному шару потрібно буде дати застигнути. Найпростіший варіант - приготувати форми різних діаметрів. Залити спочатку зовнішні краю, дати застигнути. Вийняти внутрішню форму і завершити творіння. Зовні, подалі від гнота, віск можна запаяти усі - від ялинових шишок (до нового року, наприклад) до фігурок, сердець, кавових зерен. Виглядати така свічка буде шикарно, ніхто й не здогадається, що зроблена вона в домашніх умовах!
З візерунками та малюнками
Можна заздалегідь зробити декор форми блискітками зсередини. Але є цікаві способи прикрасити вже відлиту свічку. Найпростіший - з допомогою серветок з принтом (для декупажу). Вибираєте мотив, вирізаєте, прикладаєте до стінок і пригладжуєте розігрітій на вогні ложкою або ножем. Серветка просочується воском і створює ефект оригінального малюнка. В свічку таким же чином можна «паяти» намистини, монетки і все, що придумаєте.
Правила безпеки при виготовленні свічок
При сильному нагріванні віск має властивість запалюватися. Просто не доводьте його до кипіння. Використовуйте спеціальний термометр зі сталевим стрижнем, щоб контролювати температуру. А якщо вже ЧП сталося, то гасити віск радять харчовою содою, водою його загасити неможливо.
Не можна використовувати в роботі скляний посуд. Краще підійде металева. Якщо вдома є пароварка - це може зробити процес плавлення більш безпечним.
Свічки, виготовлені своїми руками, світять набагато яскравіше і зігрівають серце.