Отже, ти вирішив зробити акваріум своїми руками. Ми не будемо розбиратися, чому ти вирішив його не купувати, а виготовити самостійно. Ми допоможемо тобі відповісти на питання: як зробити акваріум? Не варто відразу робити величезний акваріум, можна обмежитись середнім на 20 - 40 літрів.
Щоб саморобний акваріум прослужив якомога довше, необхідно особливу увагу приділити питанню вибору відповідного сорту скла. Ти запитаєш, як зробити акваріум своїми руками, якщо ти нічого не розумієш у виборі скла? Не варто відразу засмучуватися, ми тобі зараз розкладемо все по поличках.
Скло поділяється на сорти від вищого М1 і закінчується нижнім сортом М8. Для акваріума в домашніх умовах не варто використовувати скло нижче М3. Якщо ти плануєш використовувати акваріум виключно вдома, то вітринне скло стане відмінним вибором.
Саморобний акваріум тим і привабливий, що робиться з тих матеріалів, які легко можна відшукати і придбати. Тут виникає один важливий момент: необхідно правильно визначитися з товщиною скла, щоб вона витримала тиск води. Адже проблема, як зробити акваріум, не така вже й проста, ти повинен точно знати, що скло просто не лопне. Товщина підбирається з спеціальних таблиць. Далі необхідно дотримуватися чіткої інструкції, яка обов'язково приведе тебе до чіткої відповіді на питання: як зробити акваріум своїми руками?
Спочатку необхідно заточити скла, якщо це не було зроблено в майстерні. В іншому випадку не уникнути порізів. Після цього необхідно ретельно очистити всі ребра від шліфувального каменю і ретельно знежирити всі торці спиртом або ацетоном, так саморобний акваріум вийде ще більш барвистим. Щоб зробити акваріум в домашніх умовах, необхідно перенести його дно ближче до майбутнього постійного місця дислокації. Тепер необхідно промазати всі ребра встановлюються стекол герметиком. Якщо товщина скла 4 мм, то зручніше буде використовувати 20-кубовий шприц. При нанесенні герметика необхідно стежити за тим, щоб не утворювалося утоньшений або порожнин. Ретельно промазанное скло кладемо на дно, вдавлюємо його. Тепер ти вже починаєш розуміти, як зробити акваріум?
Тепер таку ж “герметичну” операцію необхідно виконати з іншими боковинами і верхи нашого саморобного акваріума. При установці бічних стін необхідно ретельно стежити за стиками, інакше в майбутньому проблем не оберешся. Акваріум в домашніх умовах - це справжня перевірка твоїх навичок у “рукопашний” бою з інструментами. Встановивши всі боки, залишай сохнути саморобний акваріум на добу. В цей час ти можеш подумати над сенсом життя і паралельно відповісти собі на питання: як ти зміг зробити акваріум своїми руками? Ти все думаєш, а добу вже пройшли. Тепер необхідно приклеїти ребра жорсткості по необхідності. Для цього необхідно покласти саморобний акваріум на бічну стінку, ребро намазується клеєм з трьох сторін. Для виготовлення акваріума в домашніх умовах необхідно ретельно промазати довгу сторону ребра. Тепер у тебе знову з'являються цілі добу на те, щоб відпочити, перевести дух і придумати ще кілька рішень, як зробити акваріум своїми руками?
Після повного висихання клею його надлишки необхідно прибрати за допомогою леза. На внутрішніх швах можна не обрізати, у воді цей недолік буде не помітний, тим більше клей безбарвний. Що ж ще залишилося зробити, щоб довести проблему як зробити акваріум до логічного завершення. Далі йдуть приймальні випробування, просто заливай акваріум до верху водою, щоб перевірити чи є течі, або ж зміг зробити акваріум в домашніх умовах без єдиної вади. Вода повинна протриматися без течі в акваріумі кілька годин. В такому випадку акваріум готовий до використання. Повір, що саморобний акваріум - це дійсно круто. Тепер ти запросто зможеш відповісти на питання, як зробити акваріум своїми руками?
Акваріум начебто готовий, але не повністю. Тепер необхідно зробити кришку для акваріума своїми руками. Стильну кришку для акваріума можна зробити з фанери. Виготовлення кришки завдання не дуже складне, в цьому можна переконатися самостійно. Кришка акваріума своїми руками - це перевірка твоїх здібностей. Наша конструкція повинна буде складатися з рами, нагорі якої необхідно розташувати три дошки з петлями для швидкого доступу до акваріума. Деревину ти можеш вибрати практично будь-яку: осика, сосна, а також фанера ПВХ, відмінно підійде для кришки акваріума своїми руками зробленої. Схожа така кришка на звичайний прямокутник без дна. Щоб все вийшло якісно, необхідно проклеїти деревину і закріпити її за допомогою цвяхів і шурупів.
Для проведення фільтрів та іншого обладнання в задній стінці необхідно передбачити кілька отворів. Кришка для акваріума своїми руками може бути виготовлена і трохи інакше. Можна зробити відкидну кришку: вона повинна складатися з трьох дощок. Передня кріпитися до середньої за допомогою петель. На передню панель необхідно встановити світильники, саме тому ця панель є найбільш масивною. Задня дошка надійно кріпиться до рами, вона повинна утримати дві інші дошки. Ось і готова кришка для акваріума своїми руками, а ти кажеш, що ще сумнівався у своїх силах, а виявилося ось, що сам зміг зробити. Тепер тільки залишилося відзначити цю справу святковим чаєм з булочками!
Як самому склеїти акваріум дивись на цьому відео: