Як змайструвати мишоловку в домашніх умовах?
Мишки бувають різними. Так, багатьма улюблені милі і симпатичні домашні білі гризуни, яких можна купити в зоомагазині і поселити у себе вдома в невеликій клітці. Зазвичай такі мишки викликають інтерес і розчулення. А ось їхнім найближчим родичам, самовільно поселяющимся по сусідству з людьми, пощастило значно менше. Таких гризунів не лише побоюються і недолюблюють, але і прагнуть вигнати зі свого будинку в максимально короткі терміни.
Варто відзначити, що нелюбов до сірих гризунів цілком виправдана, адже вони є переносниками багатьох небезпечних для людини захворювань. Крім того, миші здатні неабияк попсувати майно і запаси продуктів в будинку, де оселилися.
Варіанти боротьби з гризунами
Пробираються в наші будинки миші різними способами, в тому числі по вентиляційних шахтах і сміттєпроводів. Тому перш, ніж починати війну з гризунами, необхідно ретельно вивчити можливі шляхи їх проникнення в житло і перекрити хвостатим вхід.
Способів позбавлення від мишей існує декілька:

використання відлякувачів. Це пристрої, які випромінюють хвилі, які відлякують гризунів. Зручні вони на дачах і в приватних будинках, а також у підвалах та інших місцях, де неможливо раз і назавжди вигнати мишей з дому. Недоліком способу є тільки його вартість у порівнянні з іншими варіантами;

застосування отрут. Миші, як відомо, практично всеїдні. Тому отруїти їх, як правило, не становить особливої праці. Хоча, буває так, що хвостатим вистачає-таки кмітливості не чіпати небезпечний «корм», але це трапляється рідко. Головним недоліком варіанта з отрутами є неможливість його застосування там, де живуть маленькі діти або ж домашні тварини , які не зрозуміють небезпеку отруйних приманок;

знищення гризунів за допомогою мишоловок, придбаних в господарському магазині. Метод досить простий. Встановлюється мишоловка з приманкою, а далі залишається лише чекати, поки в неї потрапить мишка. Головним мінусом цього способу є те, що видовище, яке постає перед очима після того, як мишоловка зачинилися, аж ніяк не для слабкодухих. Не кожна господиня здатна спокійно споглядати розтерзаного звірка;

лови мишей за допомогою саморобних мишоловок. Головним плюсом цього варіанту є відсутність необхідності відправлятися в найближчий магазин для початку війни з гризунами. Щоб зробити мишоловку в домашніх умовах, не потрібно ніяких спеціально придбаних матеріалів чи інструментів.

Як змайструвати мишоловку в домашніх умовах?


Мишоловка своїми руками

Зробити мишоловку своїми руками досить легко. З цим завданням впорався б навіть дитина. До того ж, все робиться досить швидко. При цьому вам не доведеться дивитися на вбиту мишку, адже вона буде спіймана живцем. Після вам просто залишиться випустити її де-небудь подалі від свого будинку.
Отже, для того, щоб зловити мишу, вам знадобиться зовсім небагато:

банку, великий стакан або інша ємність (найчастіше використовують півлітрові скляні банки або гранчасті склянки);

пятирублевая монета;

картонка або будь-яка інша підкладка;

приманка (наприклад, шматочок сиру, ковбаси, сало, підсмажене насіння або щось інше).

Приготувавши все необхідне, можна приступати до створення конструкції для лову мишей:

У місці, де імовірно може пробігти миші на підлогу кладеться картонка.

Потім на дно банки зсередини прикріплюється шматочок приманки. Якщо це сир або ковбасу, то вони легко прилипнуть до скла. Насіння можна прикріпити пластиліном або шматочком тесту.

Банку з приманкою ставиться на картонку. При цьому під край банки поміщається встановлена на ребро монета.

Мишоловка готова. Як правило, довго чекати, поки вона спрацює, не доводиться. Миша, відчувши запах ласощів, обов'язково спробує до нього дістатися. Як тільки вона полізе за приманкою, монета впаде, і гризун залишиться в банку.
Деякі після упіймання топлять спійманих мишок. Втім, ніщо не заважає вам просто випустити гризуна де-небудь подалі від людей, наприклад, в полі.