Дане художньо-прикладна творчість, незважаючи на таємничу назву, можна позначити і не так поетично. Квіллінг - це те ж саме папероскручування, яке будується на засадах стародавнього китайського мистецтва - суміші орігамі та паперової філіграні. З допомогою квілінгу можна створювати красиві і деталізовані картини, об'ємні предмети декору, прикраси і так далі. На перший погляд, вже готова картина, виконана у цій техніці, може здатися неймовірно складною, заплутаною. Не лякайтеся такого висновку. Квілінг - складова композиція. Всі її елементи спочатку робляться окремо, а лише потім збираються разом. І все, що вам знадобиться - це уявлення про те, що ви робите. Для цього можна використовувати як ескіз від руки, так і інструкцію з будь-якого журналу по рукоділлю.
Для створення однієї композиції у техніці квілінг для початківців буде достатньо засвоїти і те, як зробити два-три елемента. Варіюючи їх за розмірами і кольорами, ви отримаєте такі ж прекрасні композиції, якщо б ви використовували і більше елементів.
Матеріали для майстер-класу в техніці «квілінг»
Ще один плюс створення композиції у техніці квіллінг - її не дорожнеча і те, що вам знадобиться мінімум матеріалів. Головне - це зручний предмет, на який ви потім будете накручувати папір. Можна купити спеціальний гак, а можна в цих цілях використовувати і звичайний дирокол або спицю. Далі - кольоровий папір, пофарбована з обох сторін. Можна запастися відразу приготованими для квілінгу вже порізаними шаблонами, які завжди в наявності в магазинах рукоділля, а можна порізати на смуги папір і самостійно. Врахуйте, папір повинна бути середньої щільності. Не офісний формат, але і не картон. Інакше вона не буде тримати форму. Ширина смужки в техніці квіллінг може змінюватись у відповідності з вашими побажаннями (від 1 мм до 2-3 см). Але, простіше працювати з смужками середньої ширини (0,5-1см). Також вам знадобиться клей, підійде і звичайний ПВА чи суперклей. Для основи картини візьміть щільний картон. Не забудьте про ножицях і пинцете, яким доведеться формувати деякі елементи.
Створення елементів в техніці «квілінг»
До цього майстер-класу наведено приклади вже готових елементів. Це тільки найпоширеніші й нескладні елементи. Для вашої ж картини вистачить і парочки. Так, елемент «око», покрокова фотоинструкция якого наведена у майстер-класі, може використовуватися для створення пелюсток квітів, листочків, сердець, крил метелика і так далі. Прості завитки з одного боку - це ті ж гілки або великі листочки. Кожен завиток можна повторювати як орнамент, складати його з іншими елементами, одним словом - фантазувати.
Накручуючи папір на штир, готовий елемент необхідно склеювати і завжди якийсь час тримати пінцетом у місці склеювання, надаючи йому форму, поки він не схопиться і мало не підсохне. Це і є найскладніше, адже на фіксацію кожного елемента може йти до п'яти хвилин. Але результат вартий цього часу.