Для навчання клаптикового шиття з аплікацією не можна обійтися без схем. Щоб результат вийшов вдалим, бажано попередньо спланувати блоки печворку. Останній є структурною одиницею майбутнього виробу. В цьому велику допомогу нададуть готові або придумані самостійно схеми. Тоді клаптикове шиття печворк схеми якого можна знайти в різних джерела, буде під силу кожному любителю займатися ручним майстерністю.
Варіанти техніки виконання клаптикового шиття для початківців
Звичайний або традиційний метод печворку. Він заснований на створенні полотна з клаптиків з зовнішньої сторони, а нижня представлена цілісної тканиною.
Використовують таку техніку для пошиття прихваток, наволочок, покривал, пледів.
«Божевільний клаптик». У цьому випадку використовуються відрізки неправильної форми, з кривими контурами, своєрідними аплікаціями. Шви намагаються приховати різними декоративними елементами - смужками з різних матеріалів, мереживом, стрічками. Вироби прикрашають бісером, намистинами, хитромудрими ґудзиками, різними підвісками. В такому стилі можуть виконуватися предмети одягу, покривала, картини, сумочки.
Печворк з в'язаних елементів або з'єднання тканинних клаптиків з допомогою в'язання гачком. Він використовується для пошиття ковдр, покривал, сумок, одягу.
Японський стиль поєднує в собі різноманітні комбінації квадратів, трикутників, ромбів. Його використовують як для виготовлення ковдр, панно, так і одягу.
Включення техніки печворку в композиції квілтингу. В цьому випадку методом печворку виконується лицьова частина роботи. Квилтинга застосовується для виробництва безлічі предметів інтер'єру - подушок, покривал, прихваток, фартухів, серветок, чохлів для ваз та ін.
Техніка клаптикового шиття печворк дає великий простір для реалізації навіть найсміливіших творчих задумів.
Способи шиття печворк
«швидкі квадрати» виконуються в кілька кроків. Спочатку формується «рукав» з 4 смуг, зшитих між собою попарно, з якого надалі виміряли за допомогою лінійки квадрати і відрізаються. Потім отримані квадрати зшиваються між собою;
«акварель» - створює видимість малюнка, зробленого акварельними фарбами. Суть способу полягає у використанні 7 і більше кольорів. Перехід між ними повинен бути поступовий від світлих до темних відтінків.
«смужки». Полотно зшивається з смуг в різних варіантах. Їх складають у ромби, кути, драбинки, зигзаги,
«рублена хата» робиться теж з смуг, тільки вони розташовуються по спіралі навколо квадрата. Причому останній не завжди може знаходитися по центру. Зміщення його в сторону кута змінює всю композицію;
«чарівні трикутники». Метод передбачає складання квадратів трикутників різних розмірів, а також більш важких малюнків
шахова техніка, коли квадрати двох різновидів укладаються в шаховому порядку;
кути з клаптиків. У цьому випадку формуються куточки з квадратів або смужок тканини і створюється об'ємне полотно;
«російська квадрат» включає клаптики: смуги, рівнобедрені трикутники. В основі композиції лежить квадрат
Якщо переглянути клаптикове шиття печворк фото виробів, можна значно поповнити свою скарбничку ідей щодо творчості. Освоєння всього кілька технік печворку дозволить зробити безліч моделей і стати справжнім професіоналом з клаптикового шиття.