Картини в інтер'єрі будь-якої квартири займають особливе місце. Вони одночасно і доповнюють дизайн приміщення, і свідчать про смак його господарів. Безсумнівно, якщо ви прикрасите свою оселю об'ємними картинами зі шкіри, то не помилитеся, адже сьогодні вони знаходяться на самому піку популярності.
Звичайно, придбати дизайнерські роботи відомих майстрів не всім по кишені - ціни на такі вироби немаленькі. Зате власноруч виготовити такий шедевр - цілком доступно практично будь-якій людині. Головне - бажання і терпіння. Звичайно, художню уяву та вміння працювати зі шкірою, вітаються, але при всьому бажанні можна навчитися, а ідеї - почерпнути на нашому сайті.
Матеріал для картин зі шкіри
Ясна річ, що якщо ми зібралися виготовити картину зі шкіри - в якості матеріалу нам знадобиться саме вона. Відразу обмовимося, що цей матеріал зовсім недешевий, тому якщо ви непрофесійний майстер і задумали зробити всього одну роботу - купувати спеціально для цієї мети цілий шматок шкіри недоцільно. Тим більше що вам напевно знадобиться матеріал кількох кольорів, а це буде коштувати в спеціалізованих магазинах дуже дорого.
Тому реальніше за все - зробити ревізію власного шафи і дістати звідти ваші особисті шкіряні речі, які ви вже давно не носите. Згодиться все шкіряне: сумки, рукавички, чоботи, ремені - все, що не шкода і підійде за кольором для створення вашої майбутньої картини.
Звичайно, зручніше працювати з м'якою, еластичною і тонкою шкірою. Вона використовується, в основному, для виготовлення рукавичок. Але, в принципі, для нашого випадку згодиться і більш щільний матеріал.
Які матеріали нам ще потрібні? Основа, на якій ви будете розміщувати картину: фанера або щільний картон. Її розмір повинен відповідати розміру майбутньої роботи.
Інструменти для роботи з шкірою
Звичайно, вам знадобляться спеціальні інструменти, якими ви будете готувати матеріал до роботи, робити на ньому розмітки, а також вирізати деталі. Для цих цілей вам знадобляться: кілька видів ножів, в тому числі, шевський, має односторонню заточку, канцелярський зі скошеним лезом, а також дисковий ніж; крім того, для особливо тонкої роботи - не завадить мати острозаточенный скальпель; ножиці, можна кравецькі, з металевими ручками; гострі манікюрні ножиці, призначені для вирізання дрібних деталей; і, нарешті, дошка для різання.
Крім того, вам необхідно буде запастися деякими канцелярськими товарами: ручками, олівцями і папером, з допомогою яких ви будете виготовляти викрійки деталей; маркером або ручкою, якими ви будете наносити малюнок на шкіру (природно, зі зворотного боку); клеєм, для приклеювання на основу картини шкіряних деталей (краще всього - звичайний «Момент»), а також гелеподібні клеєм для основи.
Робимо ескіз картини з шкіри
Перш ніж приступити до виготовлення картини зі шкіри, вам доведеться зробити ескіз майбутньої роботи. Потрібно проаналізувати всі найдрібніші деталі, які ви будете розміщувати на малюнку - від фону до самого маленького пелюсточки на квітці. Звичайно, коли ви станете майстром вищого класу, можливо, ви зможете «на око» вирізати всі необхідні фрагменти. Але якщо ви тільки починаєте - варто зробити викрійки всіх майбутніх деталей на папері.
Наступний етап - перенесення викрійок безпосередньо на шкіру.
Кілька рад по роботі з шкірою
Безсумнівно, шкіра - особливий матеріал, що вимагає до себе спеціального підходу. З нею не можна поводитися, як із звичайною тканиною: прасувати, прати, пересушувати. Від цього вона втрачає свою м'якість і еластичність. Однак, в той же час, вона більш податлива в руках майстра: її можна розтягувати, змінювати її форму, надавати опуклість. Останнє - особливо важливо в створенні об'ємних картин.
Адже якщо ви потримаєте шматочок шкіри над свічкою - отримаєте об'ємний фрагмент, який буде особливо ефектно виглядати на картині. Саме таким чином робляться об'ємні листочки, пелюсточки квітів і інші фрагменти вироби. Спробуйте, це зовсім не складно.
До речі, для додання обсягу, шкіру не тільки гріють над полум'ям свічки, але також варять і навіть смажать на сковороді!
Готуємо основу картини
Коли всі деталі майбутньої роботи будуть готові, необхідно виготовити основу картини. Як ми пам'ятаємо, для цієї мети ми вже підготували товсту фанеру або картон. На обраному нами матеріалі ми, з допомогою клею, закріплюємо відріз, який буде фоном роботи. Для закріплення краще використовувати гелевидний клей, який не так швидко засихає, щоб матеріал ліг рівно.
Збираємо картину
І, нарешті, найважливіший момент - на підготовлену основу наклеюємо готові фрагменти нашої роботи. Обережно, шар за шаром, як справжні художники, ми створюємо свій шедевр, щоб згодом чути захоплені вигуки своїх гостей.