Плетені браслети з муліне або фенечки часто називають браслетами дружби, адже для їх плетіння треба не тільки знати правила плетіння, але і володіти непоганим смаком при виборі кольору для кожного конкретного виробу.
Робляться фенечки вручну, що вимагає терпіння і спритності пальців. Зовсім нескладно навчитися плести фенечки, і це під силу будь-якій людині, не треба якихось особливих зусиль.
Фенечки плетуться з муліне - спеціальної пряжі, призначеної для вишивання або будь-якого іншого рукоділля. Щоб не помилитися з вибором ниток для тієї фенечки, яку Ви хотіли б сплести, зверніть увагу на виробника, позначеного на коробці з нитками. Досить часто колірна гамма не збігається з рекомендованими квітами для виконання плетіння, тому нитки краще купувати не наборами, а окремо.
Як і будь-який вид рукоділля, плетіння фенечок - це особливе мистецтво, що вимагає деяких базових знань, і в даному випадку це стосується вміння плести вузли на основної нитки. Знаючи як плести фенечки з ниток двох кольорів, можна створювати практично будь-які складні візерунки. Технологія виконання скрізь буде приблизно однакова, а малюнки можуть бути найрізноманітніші, тут все залежить від фантазії рукодільниці.
Давайте розглянемо деякі схеми плетіння фенечок для початківців.
Простий або основний вузол
1. Дві нитки закріплені разом, червона нитка вільно висить, а жовту треба обернути навколо неї наступним чином: провести жовту нитку вниз, потім вгору, просмикнути в утворену петлю і туго затягнути. Повторіть ще раз і Ви отримаєте основний вузол. Якщо основних вузлів на одній нитки багато, то виходить спіраль.
2. Зав'язані на декількох нитках вузлики дадуть цілий ряд, при цьому треба намагатися, щоб вузлики були максимально однакові.
Половинний вузол, за допомогою якого можна плести виту ланцюжок вузликів.
1. Дві нитки одного кольору та дві нитки іншого кольору розташувати в потрібному порядку і закріпити скотчем на краю стола. Ліву нитку перекинути через дві середні нитки і протягнути під крайню праву нитку.
2. Потім праву нитку провести під двома середніми і покласти на ліву нитку.
3. Обережно потягніть за кінці крайніх ниток, зав'яжеться половинний вузол. Ланцюжок з половинних вузлів утворює спіраль.
Плоский вузол
1. Нитки підготувати як для плетіння половинного, а потім треба зав'язати правобічний половинний вузол: ліву нитку на середні, і під праву, праву - під середні нитки і на ліву.
2. Тепер треба зав'язати лівобічний половинний вузол: праву нитку на середні, і під ліву, ліву нитку під середні, і на праву. Потім потрібно обережно затягнути весь сайт.
Отже, починаємо плетіння фенечки. Фенечка з бахромою .
{reclama}
Для такої фенечки знадобляться 6 білих ниток довжиною 30 см. і кілька ниток різних кольорів довжиною по 15 див.
1. Прикріпіть білі нитки до джинсів.
2. Взяти нитку жовтого кольору, закріпити скотчем так, щоб вона не рухалася.
3. Обплітає першу білу нитку.
4. Обплітає другу.
5. Продовжуємо обплітати всі білі нитки.
6. Відрізаємо кінець жовтої нитки.
7. Закріпити таку нитку, виконати всі операції з п.2 до п.5.
8. Вийшло така кольорова ланцюжок.
9. Зав'язати вузлики з двох сторін фенечки. (17)
10. Підрізати бахрому з двох сторін.
11. Заплітаємо косички.