Навіть у самої досвідченої і вмілої господині може статися така неприємність, як зайва сіль в супі. І досвідчена господиня знає, що робити, якщо пересолила суп. Ви не знаєте? Нічого страшного. Зараз розберемося.
Пересолила суп. Що робити? Головне - не панікувати, не плакати і зберігати спокій. Все можна виправити. Ви не перша, хто потрапив в таку ситуацію. Таке трапляється з тих пір, як люди навчилися готувати і додавати в їжу сіль. Деякі з наведених нижче способів придумані ще нашими прабабусями.
Як врятувати пересолений суп?
Будемо використовувати продукти, які добре вбирають в себе сіль, а саме:
Рис.Найпростіше - взяти рис у пакетику для варіння і опустити його в киплячий суп. Сварившись, рис вбере в себе зайву сіль. Якщо пакетика під рукою не виявилося, можна використовувати бабусин метод: загорнути рис в нову білу тканину або декілька шарів марлі, міцно зав'язати і опустити в каструлю. Кількість рису залежить від ступеня пересолу і визначається дослідним шляхом. Або інтуїції. Борошно. Діє і застосовується так само, як рис. Правда, борошна в пакетиках для варіння не буває, тому її потрібно буде зав'язувати в тканину або марлю. Картопля. Кілька сирих очищених картоплин також здатні виправити ситуацію. Картопля теж дуже добре вбирає сіль. Перевага його перед рисом в тому, що його не обов'язково варити до готовності, достатньо 10 хвилин. Це зручно, якщо ви пересолили майже готовий суп і не хочете, щоб він сильно розварився. Цукор. Цукор теж вбирає в себе сіль, але використовувати його складніше. Для порятунку супу потрібен кусковий цукор. Його кладуть в ополоник і опускають в суп. Як тільки він починає розчинятися, виймають. За цей час він повинен забрати якусь кількість солі. Якщо одного разу недостатньо, процедуру слід повторити. Як виправити пересолений суп, якщо солі не занадто багато?
Додати інгредієнтів. Наприклад, нарізаного соломкою картоплі, або вермішелі, або крупи - це залежить від складу вашого першого страви. Поміняти частину бульйону. Відлити частину бульйону, потім влити в каструлю замість нього кип'яченої води в кількості, меншій, ніж вилитий бульйон. Спробувати. Можливо, доведеться додати ще води, а, можливо - бульйону. Повністю міняти бульйон на кип'ячену воду не варто, тому що в цьому випадку ваш суп втратить смак і наваристого. Максимальна кількість бульйону, підлягає заміні - половина. Внести трохи кислоти. У тому випадку, якщо це доречно для вашого супу. Наприклад, додавши томатну пасту або чайну ложку лимонного соку. Якщо пересіл невеликий, це допоможе його нейтралізувати. Сметана. Якщо додати в суп побільше сметани, ніхто і не помітить, що він трохи пересолений. Зелень. Покласти в суп велика кількість дрібно нарізаної свіжої зелені: кропу, петрушки, кінзи. Зелень розбавить зайву солоність. Отже тепер ви легко впораєтеся з цією важкою і на першій погляд нерозв'язною завданням. Тепер ви досвідчений і мудрий кухар, який може давати поради новачкам, в паніці запитують: що робити, якщо пересолила суп. А щоб надалі рідше потрапляти в такі ситуації, будьте уважні і, пробуючи суп, почекайте, поки він трохи охолоне, адже дуже важко визначити справжній смак гарячого блюда.