Як приготувати тонкі млинці? Смачний і поетапний рецепт приготування з відео
Млинці - традиційне блюдо російської кухні. У давнину їм надавалося навіть ритуальне значення. З тих часів до нас дійшла традиція готувати млинці, які символізують в язичницькій міфології Сонце, на Масницю. А яка кількість начинок можна для них вибрати! Солодкі млинчики з варенням, солоні з грибами або сиром, млинці з м'ясом, морепродуктами або ікрою - всього і не перерахуєш. Так як приготувати тонкі млинці, щоб порадувати сім'ю смачною стравою у власному виконанні?
Тонкі млинці: поради для початківців кулінарів
Існує безліч рецептів млинців. У них може входити молоко, кисле молоко або кефір, борошно, для пишних млинців - дріжджі або сода, а також яйця, цукор і сіль.
Незмінними у будь-якому варіанті залишаються борошно і найчастіше певний молочний продукт. Їх кількість може змінюватись, у кожної господині напевно знайдеться власний улюблений рецепт тонких млинців на молоці.
Класичний варіант - це склянка борошна на 2 склянки молока. При цьому кулінари зі стажем радять спочатку змішати борошно і рідина приблизно в рівному співвідношенні, потім додати цукор, сіль і яйця, добре розмішати, а вже потім поступово додати решту молока. Так ви зможете переконатися, що тісто не вийшло занадто рідким.
Яйця
Додаючи в тісто яйця, слід пам'ятати, що хоча класичний варіант це одне яйце на склянку борошна. Якщо ж млинці з начинкою, то яєць потрібно більше, оскільки вони надають тісту еластичність. Однак якщо їх буде занадто багато, то коли тісто охолоне, воно стане жорстким.
Цукор
Цукор потрібно додавати в тісто завжди, навіть якщо ви збираєтеся готувати солоні млинці з м'ясною або грибною начинкою. Тільки цукру повинно бути зовсім небагато - по-перше, щоб не зіпсувати смак, а по-друге, щоб тісто не розвалилося. Аналогічно і сіль - її потрібно додавати в солодкі млинці, тільки зовсім трохи.
Рецепт приготування млинців
У кожній родині напевно знайдеться перевірений часом рецепт тонких млинців, яким користувалися ще мама і бабуся. У деяких сім'ях є кулінарні секрети, які зовсім переходять з покоління в покоління.
Однак якщо такого рецепту немає, цілком можна скористатися класичним варіантом:
Для нього знадобиться 25 склянки борошна, 3 яйця, літр молока, сіль і цукор за смаком. При цьому борошно для початку необхідно просіяти через сито, щоб тісто вийшло максимально однорідним. Потім в борошно вливають половину молока, як слід перемішують, вбивають яйця. Далі додають щіпку солі і не більше чайної ложки цукру. Після цього потрібно додати ще 2 столові ложки рослинної олії, бажано соняшникової. Все це можна перемішати ложкою, а краще міксером. Потім слід влити молоко, що залишилося, стежачи за тим, щоб тісто не вийшло занадто рідким. По консистенції воно має нагадувати густу сметану. Якщо тісто буде густе, то тонких млинчиків не вийде.
Як смажити млинці правильно?
Потім беремо шматочок вершкового масла і як слід змащуємо їм дно попередньо прогрітій сковороди і після цього наливаємо тісто черпаком. Оскільки сковорода до цього добре прогрілася і змащена жиром, то перший млинець грудкою точно не вийде.
Отже, блін смажиться на сковороді приблизно півхвилини, після чого його потрібно перевернути і обсмажувати ще півхвилини з іншого боку. Коли млинці будуть готові, в них можна загортати начинку - за вашим смаком.
Як фарширувати і подавати млинці
Загортати млинці можна у вигляді конвертика або мішечка (за умови, що вони ще теплі). А якщо розподілити начинку дуже тонким шаром, то млинці можна загорнути трубочкою, а з неї, у свою чергу, згорнути «равлика». Подавайте до столу зі сметаною або збитими вершками! Задоволення і свято смаку вам гарантовані!