Як приготувати домашній лимонад?
У літню спеку, коли стовпчик термометра швидко повзе вгору і на небі не видно було ні хмаринки, всіх починає мучити спрага. Тоді згадуються такі чудові напої як морс, сік, квас і, звичайно ж, лимонад. Вони приходять на виручку і допомагають освіжитися. А лимонад до того ж ще має не тільки чудовим смаком, але і вітамінами , якими багаті лимони і приносить організму багато користі.
Нюанси приготування

Звичайно, для деяких людей немає особливої різниці, домашній це буде напій або покупної. Зараз в магазинах представлений величезний асортимент цього напою з різноманітними смаками. Однак відповідь цілком очевидна - домашній лимонад буде повністю натуральним, без всяких хімічних добавок, барвників і консервантів, які абсолютно не потрібні організму. Власноруч зроблений напій буде не тільки в рази смачніше, а й корисніше. Кулінари дотримуються думки, що всі його магазинні варіації значно програють у всіх сенсах натуральним аналогам.

Зроблений своїми руками свіжий лимонад є тим рідкісним винятком, коли можна охолодитися в літню спеку і побалувати себе чимось корисним і одночасно смачненьким.

Як зробити лимонад будинку? Якщо брати класичний варіант, то напій готується з цукру, лимонного соку і води, остання, до речі, необов'язково повинна бути газованої, можна використовувати мінеральну без газу.

Ті, хто любить м'яту або мелісу додають кілька листочків у готовий лимонад. Можна трохи урізноманітнити смак і за допомогою фруктів або ягід по своєму розсуд. Ще лимонад виграє, якщо кинути в нього пару шматочків льоду.
Як приготувати домашній лимонад?


Зробити лимонад в домашніх умовах не складе праці, необхідно тільки підібрати пропорції згідно зі своїм смаком і перемішати всі складові.
Для того щоб напій в результаті вийшов дійсно смачним, варто дотримуватися кількох нехитрих правил. Приміром, для його приготування брати виключно свіжі та натуральні продукти. Тобто, якщо в рецепті написано сік лимона, лайма, апельсина або будь-якого іншого фрукта, то цей сік необхідно вичавити самому. Вкрай небажано користуватися купівельними, тим, що продається в пластикових або скляних пляшках в магазині. І якщо віддається перевага саме газованій воді, варто відмовитися від додавання в лимонад мінеральної води. Найчастіше вона має досить специфічний смак, а це завжди відбивається на лимонад. Тому потрібно уважно читати етикетки на воді і вибирати ту, на якій написано «питна газована вода».
Як приготувати домашній лимонад?


Крім цього важливо не забувати, що, хоча бажання випити напій виникає більше в спеку, потрібно бути акуратним з додаванням льоду. Не варто додавати багато, щоб не застудити горло і не захворіти. Також не потрібно забувати про те, що напій домашній, відповідно його не можна розливати по пляшках, набагато естетичніше і краще він буде виглядати в глечику, прикрашеному листочками м'яти і гуртками нарізаного лимона.
Лимонадная історія
Примітно, що сьогодні лимонадом прийнято вважати всі солодкі прохолодні напої, в яких відсутній алкоголь. Проте з самого початку, ще в 17 столітті так називали напої, що виготовлялися з соку лимона і лимонної настоянки. Цікаво, що вперше його приготували абсолютно спонтанно. Чашників французького короля, вже підійшовши до столу, виявив, що помилився і замість барильця з вином випадково взяв бочонок з соком лимона. Подумки прощаючись з життям, він все ж ризикнув і налив мінеральної води в сік подав напій королю, до радості виночерпія напій сподобався королю.

Починаючи з початку 1770 року лимонади стали робити з використанням особливого насоса, який насичував воду газом, що з'являвся при бродінні як не дивно, пива. Постійне виготовлення таких насосів налагодив Якоб Швеб, що згодом став відомим виробником різних газованих напоїв.
Рецепти напою
Для приготування самого поширеного і популярного виду лимонаду потрібно взяти 4-5 лимонів, добре їх помити, висушити і вичавити сік. У маленьку каструльку потрібно всипати 200 грамів цукру, залити його 260 мл води і поставити на невеликий вогонь. Все це необхідно постійно помішувати, поки цукор повністю не розчиниться. Як тільки це відбудеться, каструлю знімають з вогню і охолоджують, а в остиглий сироп додають отриманий лимонний сік. Коли все зроблено, можна переливати в глечик і додавати газованої води. Скільки її буде один, півтора або два літри залежить від того наскільки насичений смак хочеться отримати.
Як приготувати домашній лимонад?


Наступний рецепт дещо інший. Зроблений відповідно до нього лимонад може зберігатися до двох місяців, але й готується він 10 днів. Лимон нарізати акуратними кружечками і поміщається в банку, туди ж кидається 140 грамів цукру і ложка винного оцту. Все це заливається водою, при цьому краще всього використовувати звичайну фільтровану, але не мінеральну. Банку необхідно накрити кришкою так, щоб залишилося маленьке отвір, і поставити в тепле місце на 7-8 днів. Потім потрібно добре напій процідити і перелити його в пляшку, але заповнити її тільки на 2/3 не більше. Після цього поставити лимонад в холодильник ще на пару днів.
Який би рецепт ви не вибрали, напій обов'язково порадує вас і ваших близьких відмінним освіжаючим смаком.