Основні інгредієнти для приготування бісквітного тіста - це яйця, цукор, борошно. У борошно можна додати трохи крохмалю, бісквіт вийде пишніше.
Бісквітне тісто одне з найбільш популярних серед більшості господинь і кулінарів, так як вироби виходять пишними і ніжними. Бісквітне тісто використовують для приготування всілякої випічки: пирогів, рулетів, складних тортів і тістечок. Відрізняє бісквітне тісто і те, що готовий бісквіт можна заморожувати.
У бісквітне тісто можна додати апельсинову або лимонну цедру, какао-порошок, шоколад, ванільний цукор, мак, подрібнені горіхи, родзинки і різні інші наповнювачі, попередньо змішавши їх з борошном. Готові кондитерські вироби з бісквітного тіста доповнюють різноманітними кремами, желе, фруктами, джемами, глазур, горіхами, свіжими ягодами.
Бісквіт можна приготувати двома способами холодним (звичайним і швидким) і теплим. Яка технологія приготування бісквітного тіста?
Приготування бісквіта. Холодний спосіб
Звичайний бісквіт
Білки збиваємо з половиною цукру в міцну піну. Яєчні жовтки розтираємо з другою половиною цукру до білого. Вводимо за смаком та бажанням наповнювачі: цедру апельсина, лимона, подрібнені горіхи, шоколад, какао, а також добавки: гарбуз, масло, сметану, сир. Змішуємо з борошном, потім дуже обережно вводимо спочатку третю частину білкової піни, потім поступово вмішуємо всі білки.
Швидкий бісквіт
Збиваємо яйця з цукром міксером в міцну піну. Якщо рецепт бісквітного тіста вимагає, додаємо сметану, кисле молоко, воду або кефір. Потім всипаємо борошно, розпушувач, соду. Гарненько все перемішуємо. Перекладаємо тісто в форму для запікання і ставимо в розігріту до 150°C духовку. Додаємо температуру до 200-220°C. Ні в якому разі не можна відкривати духовку приблизно 15 хвилин, інакше бісквіт осяде. Готовність бісквіта перевіряємо дерев'яною паличкою, при протыкании вона повинна залишитися сухою. Готовий бісквіт залишаємо у вимкненому духовій шафі хвилин на 5-10 з відчиненими дверцятами.
Приготування бісквіта. Теплий спосіб
Жовтки розтираємо з цукром і розтопленим вершковим маслом, нагріваємо, постійно помішуючи, на водяній бані до розчинення цукру. Остуджуємо, для чого ставимо в холодну воду, але постійно збиваємо. Маса повинна стати жовтої, густий і пишною. Додаємо борошно. Вводимо білки за технологією холодного способу.
Найскладнішим у приготуванні вважається масляний бісквіт. Тут дуже важлива послідовність додавання компонентів, необхідно точно дотримуватися рецепт. Тісто для масляного бісквіту більш важкий, але готовий бісквіт більш смачний і ароматний. Бісквітне тісто для торта краще всього підходить саме масляне.
Просочуємо і ріжемо будь бісквіт не менш ніж через 8 годин після випічки.