Користь яблук. Як яблука вибрати і як їх зберігатиНапевно, найвідоміший фрукт на землі це яблуко. Сім з половиною тисяч сортів існує. Багато дуже люблять яблука. Воно відноситься до сімейства розоцвітих, куди належать, наприклад айва виявляється горобина теж близька родичка яблука. Тобто плоди у них дуже схожі. Многосемянной соковитий плід, покритий твердою, досить жорсткою оболонкою.
І в ньому є багато принад. Велика кількість вітаміну C, який допомагає нашим судинах бути еластичними, наша шкіра зберігає колаген. У шкірці містяться хімічні сполуки - катехіни, які мають дуже сильну антимікробну дію. Яблука містять неперетравлювану клітковину у величезній кількості.
Яблука містять пектини, речовини желеподібні, які в нашому шлунково-кишковому тракті разом з цією неперетравлюваною клітковиною забирають на себе надлишки холестерину, надлишок токсичних речовин, формують прекрасний харчової грудку і допомагають нам бути повними здоров'я і щасливими.
Давайте візьмемо для прикладу крім яблук ще моркву і сливи, і розставимо їх за змістом цих самих пектинових речовин, щоб ви мали приблизне уявлення.
Яблука, сливи і моркву
Все різне потрапляє до нас в кишечник. І пектинові речовини зв'язуються зі всякими непотрібними нам всередині іншими речовинами. Це надлишки жиру, холестерину, це різні токсичні речовини. І в підсумку виходить желеподібна маса. Пектинові речовини, що містяться в яблуках, не дають всмоктуватися цим шкідливим речовинам. І потім благополучно видаляються, тобто виводяться природним шляхом через кишечник.
Як вибрати і як зберігати яблука
Вибирайте яблука без зовнішніх пошкоджень.
Якщо яблук багато і зберігати їх доведеться довго, то слід кожне яблуко загорнути в папір. Але в газету краще не загортати тому, що на ній вже фарба, яка дуже отруйна. І викласти в дерев'яному або картонному ящику шарами.
З'їдати яблука найкраще в свіжому вигляді, це і так зрозуміло. І з'їдати яблуко цілком. Кісточки яблука можна розглядати як прекрасний джерело йоду. Коли ми яблука термічно опрацюємо, вітаміни вбиваються. І одне зауваження, велика кількість зимових яблук у нас це яблука іноземні і відповідно майже всі вони покриті транспортувальним воском. Тому не вважайте за працю взяти звичайну губку і прибрати нею, змити цей віск з яблука. І бажано, щоб вода була гаряча, щоб він подрастворился.
Чим корисні яблука
Сортів яблук існує безліч і кожен серед інших має свої переваги. Користь яблук добре очевидна. Надзвичайно широкий у яблуках підбір мікроелементів і вітамінів. При регулярному вживанні в їжу яблук омолоджується шкіра обличчя, рук і, загалом, весь організм.
У день хоч одне яблуко рекомендують з'їдати експерти в області здорового харчування. Адже незаперечна користь яблук для здоров'я. Якщо яблука в щоденний раціон включити, то помітно покращитися здоров'я. При запорах особливо себе зарекомендували м'які запечені яблука. Для тих, хто любить дієти, існує яблучна дієта.
Яблука можна суто вважати дієтичним продуктом. На яблуках багато дієти засновані, які себе у великому колі людей добре зарекомендували. Яблуко, з'їдене до обіду, може значно підсилити апетит, притому яблучна кислота роботу травної системи налаштовує.
Кожне яблуко містить у собі клітковину особливого виду, яка перешкоджає запорів, і знижує рівень холестерину. Було встановлено, що з'їдаючи лише 2 яблука в день, в крові знижується рівень холестерину на 1/5.
Завдяки вмісту заліза в яблуках (з одного яблука близько 500 мг) значно знижується ризик виникнення анемії. Для того, щоб залізо краще засвоювалося, радять в декількох місцях проколоти яблуко і дати йому деякий час полежати, посилюючи процес окислення. Добова доза магнію міститься в одному великому яблуці.
Лікувальні властивості яблук
Насіння яблук, як показали дослідження, містять ціанід - це сіль цианистоводородной кислоти, а вона знищує ракові клітини. Ще один, виготовлений з яблук, чудовий продукт - яблучний оцет. Для здоров'я яблучний оцет безсумнівно має безліч переваг. У яблучному оцті вчені нарахували близько 30 вітамінів. Ще вони виявили в яблучному оцті ензими і пектини, це речовини, які стабілізують роботу серця. Відомі випадки позбавлення за допомогою яблучного оцту від каменів у сечовому міхурі і нирках.
Позитивно на всі серцево-судинну систему впливає наявність в яблуках великої кількості пектину. Пектин також виводить шкідливі речовини з організму. Також відчувають користь яблук при цукровому діабеті, хворобах печінки і нирок.
Міститься у великих дозах в яблуках вітамін С, що робить їх у зміцненні імунітету дуже корисними, перешкоджають заряжению інфекційними захворюваннями.
У чому ще користь яблук полягає? Яблука відмінно вгамовують відчуття голоду. Фрукти зручно з собою носити, яблуко поміщається майже в будь-якій сумці, так що у всякий момент, коли настане голод можна взяти і перекусити. Не менш корисні, ніж самі фрукти натуральні соки з яблук. Яблучний сік володар антиоксидантних і адсорбуючих властивостей, виводячи з організму шкідливі речовини.
Яблука це досить універсальний фрукт. В умілих руках, з його допомогою виходять смачні торти і пироги. А якщо змішати яблуко з іншими фруктами і овочами, то можна виготовити корисний і смачний коктейль для здоров'я. Ще корисна стаття вітаміни в яблуках.
Найбільш ефективна користь яблук якщо вони свіжі. Але якщо їх правильно зберігати, то в них залишається велика кількість мінеральних речовин і вітамінів.
Корисні властивості яблук
Яблуко чудово чистить зуби у зміцнює ясна;
Як мінімум по одному яблуку в день з'їдайте, і помітно зменшується в крові рівень холестерину;
Так як фрукт сприяє травленню, значить, вживання яблук допоможе уникнути запорів;
Лише одне яблуко великого розміру забезпечить організм майже 30% щоденної норми тих волокон, яких потребує людина;
Насичених жирів за своїм змістом яблуко має дуже низький рівень;
В яблуках холестерину абсолютно ні;
Натрію в собі фрукт майже не містить;
Яблуко-це фрукт, який містить в собі багато дієтичних волокон;
Ще одна з корисних властивостей яблука є великий вміст у ньому вітаміну С.
Як бачите, яблука потрібно їсти, так як їх користь для організму колосальна.