Що ховається за незвичайними назвами страв
Напевно, у кожної з нас таке траплялося: читаєш кулінарний сайт або форум у пошуках чого-небудь «на вечерю», а там китайська грамота. Куди поділися млинці, борщі і котлети? Що за панкейкі, макарони і мильфеи?! Спокій, тільки спокій. Все не так страшно. Розбираємося разом.
Ну ось, наприклад, панкейкі. Це американські млинці. Власне, він англійського «pancakes» і сталося це дивне для російського вуха назву. Найбільше це блюдо нагадує наші оладки, тільки більшого діаметра. В тісто при випічці можна додавати шматочки фруктів або ягід. Готуються панкейкі дивно швидко, що робить їх відмінним варіантом для сніданку. Буде смачно, якщо полити ці млинці-переростки варенням, медом або роблять американці - кленовим сиропом.
А от макарони (Macaroni) - їжа, навпаки, вельми мініатюрна. Діаметр цих маленьких кульок - всього 3-4 сантиметри. Для тих, хто не в курсі, мова про невеликих тістечок. Вони складаються з двох половинок, що за формою нагадують зефірінки, а в центрі розташовується прошарок або начинка. Смаків у макарони безліч. Також прийнято фарбувати їх за допомогою кольорових продуктів і барвників в яскраві життєрадісні кольори.
Ще одне солодке і незрозуміле - це брауні. Це найпопулярніший в США і Канаді десерт. Причому, у більшості жителів цих країн він викликає ностальгічні почуття, тому що цим ласощами там прийнято насолоджуватися з самого раннього дитинства. Нам з вами це блюдо незвично, хоча любителі всього шоколадного напевно стануть його затятими шанувальниками. Отже, це щось середнє між шоколадним тортом і печивом. В ідеалі у брауні повинна бути суха кірочка і тягуча начинка. Є таку випічку можна з кавою, молоком та морозивом.
Якщо зустрічали в списку рецептів слово « тарт » знайте, це не помилка. І навіть не новинка і не чергова кулінарна вигадка. Насправді, це традиційний відкритий французький пиріг. Відрізняється він специфічним тестом - воно замішується без солі і цукру. Випікати можна звичайним пластом (як піцу) або ж у формочці з бортами. Начиняють тарти овочами, фруктами, м'ясо або рибу.
Схожою володіє універсальністю і мільфей. Назва цієї страви перекладається з французької «Mille-feuille» як «тисячу пелюсток». Самі розумієте, мова про щось легеньке і листковому. Сучасний варіант цієї їжі - це багатошаровий виріб з овочів, фруктів, листкового тіста, крему, ягід. Мільфей може бути як закускою, так і десертом.
Не бійтеся експериментувати! Тільки уявіть, якими здивованими очима дивитимуться на вас близькі та знайомі після фрази - «вчора приготувала коханому панкейкі з кленовим сиропом, а сьогодні порадую мильфеем ».
Автор: Юлія Лавриненко