Отже, перший секрет хорошої кави - це хороша вода. Можна брати воду в пляшках, можна пропустити через хороший фільтр. Джерельна вода теж дуже може бути.
Тепер сам кави. Від нього, зрозуміло, теж буде залежати багато чого. Щоб вийшов справжній кава - купуйте кавові зерна і перемалывайте їх безпосередньо перед приготуванням напою. Можете експериментувати - кава великого помолу і дрібного буде відрізнятися за смаком.
Вибирайте турку з вузьким горлечком, зварити смачну каву в широкому посуді навряд чи вийде. І нікуди не треба поспішати. Варите каву на самому маленькому вогні.
Насипте в турку свіжозмелену каву з розрахунку одна чайна ложка на 50 мл води. Хоча пропорції, звичайно, справа смаку, але неміцна кава - це суцільне розчарування. Щоб розкрити аромат кави, додайте в нього кілька крупинок солі (не більше!), можна додати трохи імбиру, втім, рецептів кави існує величезна кількість. Додавати імбир і сіль слід до того, як наливається вода.
Ні в якому разі не заливайте каву окропом, нехай вода трохи охолоне - десь до 90 градусів.
Цукор, краще коричневий додавати обов'язково, навіть якщо ви готуєте каву «без цукру» - щіпку, так його смак буде більш насиченим. Однак не варто варити каву солодким - інший цукор краще додати у вже готовий напій.
Головне правило - кави не повинен закипіти. Як тільки піна, що утворюється зверху, починає підніматися, знімаємо турку з вогню. Коли кава готова, не потрібно поспішати розливати його по чашках, нехай настоїться хоча б хвилину.
Варите каву тільки в хорошому настрої і думайте про прекрасне. Вважається, що думки «автора» цього напою передаються тим, хто буде його пити.