Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня

Якщо ви відзначає Великдень вдома, то для успішної зустрічі Пасхи необхідно знати традиції і обряди Великодня.
День Пасхи відзначаємо будинку
Великдень - великий релігійне свято , який відзначається у всьому світі віруючими християнами. Зібравшись усією родиною за багатим столом, центральне місце на якому відводиться куличам і яйцям, люди згадують чудове явище Воскресіння розіп'ятого на Хресті Ісуса Христа.
Паска - символ, який нагадує, що Ісус Христос, приходячи до учням після Воскресіння, сам їв з ними їжу, апостоли під час трапези не сідали на середнє місце за столом, а залишали перед ним хліб, як ніби Господь Бог присутній серед них.
Також склався звичай, який, до речі, дійшов і до наших днів, у свято Воскресіння Христового залишати в храмах хліб. На цьому хлібі зображується тільки хрест - знак перемоги Христа над смертю.
На Русі в день Великодня господині зазвичай готували багато тесту, так як у великій масі воно краще бродить. На відміну від тесту для пирогів, в тісто для пасок кладеться велику кількість яєць, багато вершкового масла і цукру. Всі ці компоненти роблять тісто дуже здобним, м'яким, а паски з нього довго зберігаються і не черствіють. Вважається, що тісто для пасок у буквальному сенсі слова потрібно доглядати, оберігати від протягів, розмовляти з ним, нахвалювати. Смачні, ароматні паски їдять всю Пасхальну тиждень аж до Радуницы.

Як прикрасити стіл на Великдень


Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня
Так як Пасха - свято весняне, то постарайтеся наповнити свій стіл яскравими, теплими фарбами.
Зелений колір - колір життя і спокою, саме тому квіти та інші декоративні рослини як не можна краще перетворять великодню трапезу. Ну і звичайно, не забудемо про яйцях - традиційному блюді на Великдень.
У всі часи в великодніх обрядах центральне місце відводилося яйцю.
За легендою, перше пасхальне яйце Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію. Жінка повідомила йому про те, що Христос воскрес, а імператор відповів, що це так само неможливо, як і неможливо те, що куряче яйце стане червоним.
І на диво всім яйце, яке Тиберій тримав у руці, в ту ж хвилину стало червоного кольору.
Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня


? Пасхальні яйця можна розписати як самостійно, так і спеціальними наклейками для яєць.
Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня

Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня

? Великодній вінок з пластмасових яєць - прикраса, придумане заповзятливими європейцями, які люблять і святкують Великдень.
Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня

Розваги на Великдень


У минулі часи молодь на Великдень любила розважатися катанням фарбованих яєць з гірки. Прийнято було також влаштовувати змагання: люди обирали з безлічі великодніх яєць найміцніше і йшли до знайомих і сусідів «битися» яйцями: чиє трісне, той і програв.
Деякі за один великодній день вибивали цілий кошик яєць. Багато з цих красивих і цікавих обрядів існують і донині.
? Якщо у слов'янській традиції великодніх символом є курка, то в західній культурі - кролик. Це миле і чарівне тварина уособлює родючість і весну.
Як зустріти Великдень. Традиції зустрічі Великодня

Великою популярністю великодні кролики користуються в Німеччині. Вважається, що саме з цієї країни кролик-символ поширився по всьому світу.