Весільні конкурси проводять для забави гостей, які прийшли на свято, і щоб дати відпочити молодятам від загальної уваги. Вони додадуть ще більше веселощів в радісну атмосферу весілля. Головне в таких конкурсах - простота і гумор. Як правило, підготовкою та проведенням конкурсів займається тамада, він вибирає учасників (з числа бажаючих) і пояснює правила. Нареченому з нареченою варто заздалегідь обговорити з тамадою всі весільні конкурси, що б уникнути неприємних моментів.
Всі конкурси можна поділити на основні групи: парні, алкогольні, для гостей, для нареченого з нареченою і вікторини. Краще всього вибрати по кілька конкурсів з усіх груп, щоб задоволення отримали і учасники, і спостерігачі. Ось кілька прикладів веселих конкурсів:
Веселий пологовий будинок
Для конкурсу вибираємо кілька пар (чоловік - жінка). Жінки отримують картки, на яких записані стать дитини, колір очей і волосся, вага і т.п. Учасників конкурсу вибудовуємо в дві шеренги (в одній чоловіки, в іншій жінки) на відстані 7-10 метрів один від одного, включаємо музику голосніше. Протягом двох-трьох хвилин жінка повинна постаратися передати жестами своєму партнеру прикмети дитини. Перемагає та пара, в якій чоловік більш точно опише дитини.
Чим більш креативно Ви підійдете до заповнення карток, тим цікавий і смішніше вийде цей конкурс. Наприклад: народився негреня, волосся русяве, очі зелені.
Збір прищіпок
Для цього конкурсу відбираємо кілька пар (чоловік - жінка). Учасникам конкурсу і зав'язуємо очі і розставляємо один на проти одного, потім тамада чіпляє їм на одяг білизняні прищіпки, не більше 10 на людину. По команді ведучого учасники, не знімаючи пов'язки з очей, намагаються знайти і зняти прищіпки зі свого партнера. Перемагає команда, яка за відведений час вдалося зняти найбільше прищіпок.
Весільний кат
Для цього конкурсу необхідні два абсолютно однакових глечика і заздалегідь підготовлені питання. У цій грі наречена буде відповідати на питання, наречений буде жертвою, а роль сокири виконає глечик з крижаною водою. Плавила прості: якщо наречена не вірно відповідає на питання ката, нареченого обливають з глечика (обов'язково показати, що вода в глечику є). З гостей вибираємо кілька людей, які будуть утримувати нареченого під час екзекуції. Поки вибирають ката і власників, непомітно замінюємо глечик з водою на глечик з цукерками. Починаємо ставити запитання (вони повинні бути дуже простими: улюблений колір нареченого? улюблене блюдо? тощо). Після 4-5 простих запитань, задайте питання з підступом, наприклад: «Як звуть батьків нареченого?» Наречена напевно назве їх імен. Тоді ви голосно кричите: «А ось і ні!!! Їх звуть мама і тато!», і перекидаєте глечик (з цукерками). Чим менше людей помітило підміну, тим сильніше буде ефект.
Останній герой
Запрошують 5-6 учасників-гостей. Вони стають навколо столу, на якому стоять чарки з випивкою. Головна умова - чарок повинно бути на одну менше, ніж учасників. При включенні музики гості починають бігати навколо столу, при виключенні учасники швидко розбирають чарки і залпом випиваю їх. Кому не вистачило чарки, той вибуває. І так поки не залишиться один переможець. На кожному колі чарок повинно бути на одну менше, ніж гравців.