Дітям про свято 1 травня

День весни і праці. Оповідання для дітей


Назва останнього весняного місяця походить від латинського слова Maius. У римлян він був присвячений Майї, давньою італійською богині родючості, весни і гір. П'ятим місяцем року в римському календарі він став після реформи Юлія Цезаря. Колись давно жителі Апеннінського півострова зустрічали перший день травня святами та гуляннями, відзначаючи закінчення польових робіт і підносячи молитви богам, щоб їх весняний праця не пропала і засіяні поля дали добрі сходи.
Травень в слов'янському календарі називався «травень» - місяць росту трави Сьогодні так називається місяць травень і в білоруському, і в українській мовах. А ось у словенській мові «травень» - це і квітень, травень, тільки квітень називається «малий травень», а травень - «великий травень». У травні до нас приходить справжня весна, дні стають довгими, а ночі короткими, все навколо розквітає, повертаються перелітні птахи.
В нашому державному календарі в цьому місяці червоним відзначені перше травня - День весни і праці та дев'яте травня - День Перемоги.

ДЕНЬ ВЕСНИ І ПРАЦІ


Ще не так давно Першотравень в нашій країні називався Днем міжнародної солідарності трудящих. Свято відзначалося демонстраціями, головна з яких проходила на Червоній площі і транслювалася на всю країну по всіх каналах телебачення і радіо.
Традиція зустрічати Першотравень гаслами і транспарантами повелася з далекого 1886 року, коли 1 травня в США чиказькі робітники почали страйк і вийшли на вулиці міста, вимагаючи 8-годинного робочого дня. Хода закінчилася сутичками з поліцією і кровопролиттям. У 1889 році в пам'ять про загиблих у той день робочих Паризький конгрес II Інтернаціоналу ухвалив рішення про проведення щорічних першотравневих демонстрацій.
В Російській імперії маївки з масовими демонстраціями проходили з 1897 року, але тільки після Лютневої революції 1917 року Першотравень почали святкувати відкрито. Після Жовтневої революції цей день став офіційним святом, а в 1992 році його перейменували в День весни і праці. Тепер в цей день мало хто згадує про чиказьких робітників і майже ніхто не виходить на вулиці з політичними вимогами. Більшість людей воліють скористатися вихідним днем, щоб відпочити і розважитися, влаштувати пікнік з друзями на природі чи просто поїхати на дачу.

Ігри для веселої компанії


Кількість гравців: 8-10 щоб було хоча б дві команди.
Тобі потрібно : пов'язки на очі для всіх гравців, крім капітанів.
Кожна команда обирає собі капітана, або машиніста поїзда - кому як подобається. Потім всі члени команди стають в ряд один за одним і кладуть руки на плечі того, хто стоїть попереду товариша. Капітан кожної команди зав'язує очі своїм гравцям і сам - без пов'язки на очах стає останнім у самому кінці шеренги.
Тепер капітани обох команд повинні домовитися, куди вони поведуть свої потяги: кінцевою станцією може бути що завгодно - дерево, стіна будинку, сусідський паркан. Намітивши мета, капітани ведуть до неї поїзди, при цьому говорити їм заборонено, вони можуть давати вказівки, торкаючись плеча стоїть попереду гравця, який передає їх наступному і так по ланцюжку, поки сигнал не дійде до першої людини в ряду і той не зробить крок у вказаному напрямку. Виграє команда, яка першою прийде на кінцеву станцію.
Умовні позначення:
• бавовна по правому плечу - «повертай праворуч»;
• бавовна по лівому плечу - «повертай вліво»;
• бавовна по обох плечах відразу - «іди прямо».

ШАРАДИ


Ось ворона закричала -
Ми почули початок.
На болоті завершенье.
В цілому - майстра творіння.
* * *
Прикріпіть до першої ноті
Ви оленячі украшенья,
І на цьому ви знайдете
Інтенсивний рух.