Дітям про свято 8 березня

Історія свята 8 березня для школярів


8 березня - Міжнародний жіночий день


Історія Міжнародного жіночого дня веде свій початок з весни 1857 року, коли текстильниці американського міста Нью-Йорка пройшли «маршем порожніх каструль» по Манхеттену. Вони вимагали підвищення зарплати, поліпшення умов праці і рівні права для жінок. Демонстрацію розігнали, але шуму у зв'язку з своєю незвичністю вона наробила багато. Цю подію навіть стали називати Жіночим днем.
Минуло понад п'ятдесят років, і в останню неділю лютого 1908 року тисячі жінок знову вийшли на вулиці Нью-Йорка. Ця демонстрація була приурочена до того самого Жіночого дня 1857 року. Жінки знов стали вимагати виборчих прав, виступили проти жахливих умов праці, і особливо проти праці дітей. Поліція одержала наказ розігнати демонстрацію. У хід були пущені шланги з брудною крижаною водою.
В наступному 1909 році Жіночий день знов був відмічений маршами і страйками жінок. У 1910 році соціалістки і феміністки провели Жіночий день вже по всій країні. Пізніше в цьому ж році делегатки з США поїхали в Копенгаген на II Міжнародну конференцію жінок-соціалістів, де зустрілися з німкенею Кларою Цеткін.
Натхненна діями «американських соціалістичних сестер», Клара Цеткін запропонувала поставити на конференції питання про те, щоб жінки у всьому світі вибрали певний день, коли вони привертатимуть суспільну увагу до своїх проблем. Більше ста жінок з 17 країн, які взяли участь у конференції, гаряче підтримали цю пропозицію поіменним голосуванням, результатом якого з'явилося оголошення Міжнародного дня солідарності жінок в боротьбі за економічне, соціальне і політичне рівноправ'я. Треба відзначити, що точна дата цього дня на цій конференції так і не була визначена.
Вперше Міжнародний жіночий день відзначали 19 березня 1911 року в Німеччині, Австрії, Данії і деяких інших європейських країнах. Ця дата була вибрана жінками Німеччини, тому що цього дня в 1848 році король Пруссії під загрозою озброєного повстання дав так і не виконана обіцянка ввести виборче право для жінок.
У 1912 році це свято відзначили не 19 березня, а 12 травня. І лише з 1914 року цей день стихійно стали відзначати 8 березня.
Так як Росія, на відміну від всієї Європи, жила тоді за юліанським календарем, то Міжнародний жіночий день у нас в країні відзначали не 8 березня, а 23 лютого (починаючи з 1913 року).
В СРСР 8 Березня довгий час був звичайним робочим днем, але 8 травня 1965 року, напередодні 20-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, Міжнародний жіночий день - 8 Березня був оголошений святковим днем.
Міжнародний жіночий день по праву вважається святом мам, саме на привітанні мам необхідно робити головний акцент. Звичайно ж, не повинні бути обділені увагою в такий день і маленькі представниці жіночої статі, і, звичайно, вчителі школи.
Хлопчики і дівчатка повинні докласти спільних зусиль до того, щоб головними гостями на святі стали мами і вчителі. Заздалегідь слід підготувати і роздати їм листівки-запрошення . Їх зміст може, так і повинно стати предметом творчості самих хлопців. Безсумнівно, діти зможуть проявити і фантазію та творчість, щоб запрошення на ранок в школу оформити з вигадкою. Турботою дорослих організаторів свята має стати барвисте оформлення школи, залу, в якому проходитиме захід. Звичайно ж, до цієї роботи будуть залучені і учні. В оформленні можна використовувати малюнки дітей за тематикою свята, підготовлені заздалегідь. Буде непогано, якщо під керівництвом наставників хлопчики і дівчатка своїми руками виготовлять подарунки , які вручать мамам і вчителям.