Яку теплицю вибрати?Розбираємося в плюсах і мінусах матеріалів для теплиць
Теплиця може бути виготовлена з різних матеріалів. У кожного матеріалу є свої переваги і недоліки. Вам необхідно врахувати свої вимоги до теплиці і клімат регіону, щоб придбати ту теплицю, яка буде довговічною і надійною. У цій статті ми постараємося допомогти з вибором матеріалу для каркаса теплиці.
КАРКАС
Розбиратися у перевагах тих чи інших теплиць будемо, слідуючи логіці їх зведення. Тобто почнемо з каркасів.
Теплиць з дерев'яними каркасами досі дуже багато в садах і селах. Однак цей матеріал більше за інших схильний до старіння. Волога і грибки роблять свою справу, погано впливаючи на теплицю і руйнуючи її. Антисептична просочення може допомогти простояти їй довше, але ситуацію в корені не врятує. Зате теплиця з дерев'яним каркасом добре зберігає тепло; досить недорога у своєму виконанні, якщо, звичайно, ви не збираєтеся використовувати дорогі сорти дерева.
Каркас теплиці з оцинкованого куточка легкий по вазі, але досить крихкий. Якщо взимку випадає багато снігу, по весні замість теплиці ви можете знайти на своїй ділянці просто гору металу. Не дарма продавці теплиць з оцинкованого куточка радять встановлювати на зиму дерев'яні підпірки для більшої міцності.
Каркас з профільної сталевої труби найбільш міцний (правда, не самий легкий) з представлених матеріалів. Оптимальним варіантом для сибірських умов буде зварний каркас з профільної труби товщиною від 1,5 мм і вище, перерізу 20×20 мм. в порівнянні з каркасом з дерева, оцинкування або алюмінію, сталева труба надійніше, довговічніше і зручніше в збірці.
Вибираючи сталевий каркас, зверніть увагу на відстань між дугами-арками. Досить невеликих знань з фізики, щоб зрозуміти, що чим частіше дуги у каркаса, тим більше ймовірності, що теплиця взимку «не завалиться». Крім кроку арок, радимо уточнювати у продавця про цілісність арок. Деякі виробники цих теплиць пропонують розбірні торці і арки, що складаються з декількох частин. Єдиним плюсом такої розбірної теплиці є можливість перевезти теплицю в багажнику легкового автомобіля, на цьому плюси закінчуються. Мінусом таких теплиць є трудомісткість складання і менша надійність. Цільні, нерозбірні дуги через відсутність не завжди надійних місць стикування, міцніше, і витримають велике навантаження, каркас з ними простіше і швидше збирається. Перевезти таку теплицю можна у звичайній «Газелі», але повірте, що витрати на перевезення обійдуться вам меншими грошима та часом, які ви витратите, побачивши після пари снігопадів загибель теплиці з розбірними арками.
УКРИВНИЙ МАТЕРІАЛ
Важливий фактор, що впливає на ріст рослин, - здатність укривного матеріалу пропускати видиме світло, ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання. Сьогодні не існує укривних матеріалів, що пропускають світло на 100%. Навіть крізь звичайне скло проходить не більше 85% вуличного світла. Скло - матеріал важкий, конструкція для нього вимагає потужного каркаса і фундаменту. Крім того, воно легко б'ється і не витримує снігового навантаження. Однак скло повільно забруднюється і пропускає більше світла.
Більшість плівок пропускає 80% світла (армовані - 70%). Звичайна плівка притягує до своїй поверхні пил і знижує свою світлопроникність буквально через місяць. У армованої цей показник за сезон може зменшитися на 7-8%. Тому власникам критих плівкою теплиць доведеться постійно стежити за чистотою поверхні. Зате плівки - матеріал легкий, не вимагає складних каркасів і фундаментів.
Все частіше при будівництві теплиць і парників використовують полікарбонат. На ньому краще не економити. Особливо якщо ви живете в північному регіоні або крок
арок у вашого каркаса більше 1 метра. Якщо ви не хочете ризикувати і ставити експерименти над власним урожаєм, то купуйте якісний полікарбонат товщиною не менше 4 мм, Особливо вибагливим і опасливым садівникам-любителям можна купити полікарбонат товщиною 6 мм
Звертайте увагу на те, щоб на аркуші полікарбонату був напис: «з захистом від УФ-променів». Лист без захисту від сонячних променів через 2 роки може пожовтіти, стає крихким, не витримати покладені навантаження і зламатися. При покупці неякісного, полегшеного полікарбонату будь-найміцніша теплиця не буде довговічною - сам каркас витримає, а полікарбонат на ній доведеться замінювати. Гарантійний термін експлуатації якісного полікарбонату не менше 8 років (вимагайте сертифікати якості).
Будь-які недоліки у теплицях, як і у всьому в нашому житті, можна скорегувати, щоб вона прослужила довше. Адже найголовніша вимога до теплиці - це її міцність. Тоді вона буде радувати свого господаря і приносити великі плоди кожен сезон.