Який мотокультиватор вибрати?Обробляти землю голими руками - не найкраща ідея. На садових ділянках Красноярського краю розпушуванням і обробкою землі давно вже займаються мотокультиватори. Враховуючи площі деяких городніх угідь, без техніки не обійтися. Але як її вибрати?
Мотокультиватор - це спеціальний агрегат, який здійснює обробку землі спеціальними фрезами. Він використовується для обробки м'якої грунту, робіт у теплиці або парнику, розпушуванні землі на глибину до 35 сантиметрів. Безсумнівний плюс культиватора - це компактність і легкість. Ним можуть користуватися і жінки, і старі. Мотокультиватор активно використовують власники дачних ділянок, причому не обов'язково з великою площею. Він виконає свою службу і на традиційних 6 сотках. У цього агрегату є і «старший брат» - мотоблок. На перший погляд, їх функції абсолютно однакові, проте культиватор відрізняється меншою потужністю і меншою кількістю навісного обладнання. Так, наприклад, на обидва можна встановити візок, насосну систему, але роторний снігоприбирач підійде тільки мотоблоку. Невеликі «навісні» можливості роблять мотокультиватор більш доступним. Самі агрегати діляться на класи за-
лежно від потужності ваги.
В першу групу можна включити мотокультиватори з двигунами потужністю до 4 кінських сил і вагою до 30 кг Глибина обробки грунту таким культиватором складе максимум 15-18 див. Оптимальною областю застосування є підготовка і міжрядна обробка овочевих культур. А мала вага і мобільність роблять їх дуже зручними для роботи на невеликих садових ділянках.
Друга група - це мотокультиватори вагою від 50 до 100 кг і потужністю від 5 до 7 кінських сил.
вих сил. Крім того, у них збільшена ширина захвату фрез, що робить їх набагато більш продуктивними порівняно з представниками першої групи. З таким культиватором можна збільшити обсяги, глибину і швидкість обробки грунту.
Третя група - це важкі мотокультиватори вагою більше 100 кг і потужністю від 8 кінських сил. Це вже техніка для фахівців: фермерів і працівників комунальних служб. Такі агрегати дозволяють працювати довго, без перерв і на великих площах. Крім того, до мотокультиваторів даної групи йде більше навісного обладнання. З їх допомогою можна, наприклад, чистити доріжки спеціальною щіткою.
Вибір культиватора відбувається залежно від площі городньої ділянки. Якщо вона становить 3-10 соток, є сенс використовувати малий культиватор. На площі від 10 до 50 соток впорається середній, а якщо розмір ділянки перевищує 50 соток, то тут знадобиться найбільш потужний агрегат. Враховуйте, що з потужністю культиватора зростають і витрати на паливо.
Перед вибором культиватора оцініть ділянку, який ви плануєте їм обробляти, доцільність покупки і свої фінансові можливості. Адже купувати великий стокілограмового мотокультиватор для 5 соток зовсім не вигідно. Тим більше, що проста лопата допоможе привести в порядок не тільки батьків, але й фігуру.