Як збільшити врожай?Дача - це захоплююче і навіть злегка авантюрно. Не кожен ризикне перетворювати свій город в поле для експериментів і порушувати традиційні методи посіву на користь сумнівних перспектив. Однак отримати подвійний урожай в сибірських умовах все-таки можна!
Як посієш, так і пожнеш
Найпростіше - це засіяти улюблений ділянку тими культурами, які плодоносять по кілька разів за сезон. Це кабачки, огірки, зелень (кріп, петрушка, салат), помідори, патисони, перець і багато іншого. Можна навіть примудрився зібрати подвійний урожай полуниці: її можна підрізати після першого врожаю або придбати спеціальний ремонтантний сорт. Рослини ремонтантних сортів здатні плодоносити протягом більш тривалого часу, ніж їх звичайні побратими. Найбільш відомі ремонтантні сорти полуниці, малини і троянд.
Щодо деяких культур нескладно знайти і цілком конкретні рекомендації. Подвійний урожай картоплі виходить якщо восени підготувати ультра скоростиглий сорт картоплі: прозеленить бульби, перебрати посівний матеріал в лютому і видалити всі бульби з ознаками якої-небудь хвороби. По весні бульби необхідно знезаразити і провести яровизації (попереднє пророщування в теплих і освітлених приміщеннях). Якщо всі
зроблено пра вильні, до травня ви отримаєте потужні бульби для посадки з хорошими паростками. Землю
теж краще готувати з осені. Її треба переорати з додаванням суперфосфату, а навесні необхідно зробити борозенки і залишити їх під сонцем на прогрівання. У травні бульби розкладають по борозенках, закопуються на 7-8 сантиметрів. Перше підгортання проводиться в той момент, коли бадилля підніметься до 15-20 сантиметрів. За сезон потрібно зробити не менше трьох підходів з сапкою. Після того, як зібрані бульби ультраскоростиглих сортів, за междурядью можна садити
це дозволить отримати хороший насіннєвий матеріал на майбутню весну.
З бобами, наприклад, все набагато простіше, необхідно після збору врожаю зрізати стебла до 15-20 сантиметрів. Розпушити землю, підгодувати бобові і поливати їх гнойовою рідотою в похмуру погоду.
Помідори також здатні дати подвійний урожай: у квітні необхідно підготувати грунт у теплиці, дочекавшись поки вона прогріється до 10-12 градусів, посадити насіння за схемою 50×50 сантиметрів, а лунки накрити баночками. Після того як з'являються перші сходи, знімаємо банки і залишаємо 1-2 сходу на лунку.
Насправді культур дають подвійний урожай набагато більше. Тут головне не боятися і постійно експериментувати. Тільки так город стане захоплюючим.
Грядочные хитрощі
Можна не тільки трясти подвійний обсяг з однієї культури, але і використовувати одну грядку під декілька видів рослин. Наприклад, на грядках з-під раннього картоплі, чудово сходять редиска і салат. Ріпа, редька дайкон вживаються на тій землі, де раніше мешкала полуниця. Після часнику і цибулі є сенс висадити молоду полуницю. Помідори, капуста, огірки і кабачки чудово сходять після ранньої редиски. Редиска взагалі росте скрізь. Наприклад, на одній грядці з огірками. Її можна висадити по краях і тим самим оптимізувати простір городу.
Тому подвійний урожай - зовсім не мрія. Головне, щоб вистачило підвалів засипати і банок закатати. В іншому - свобода вибору.