Як зберігати кавуни

Кавуни улюблені багатьма і одна з обставин, що не може не радувати, - це можливість довготривалого зберігання.
Восени, коли свіжих фруктів залишаються лише яблука, з допомогою арбузов можна істотно урізноманітнити меню. Але для цього потрібно знати, як зберігати кавуни.
Мова йде не про можливі способи їх заготівлі, зберіганні, при грамотній організації якої кавуни можна зберегти аж до Нового Року.

Як правильно зберігати кавуни


Як і будь-які інші плоди, для тривалого зберігання підходять лише ті, що не мають ушкоджень. Тому для того щоб подати до столу в грудні кавун, слід вибирати той, який не має тріщин, вм'ятин або інших слідів деформації.
Заздалегідь вгадати, скільки пролежить кавун, досить проблематично, так як на якість його зберігання впливають не тільки створені для цього умови, але і те, де і як він ріс, багато часу провів під палючим сонцем, був прибраний повністю дозрілим або зеленуватим.
Тому щоб процес того, як зберігати кавуни в домашніх умовах, не викликав розчарувань, більш доцільно заготовляти відразу кілька, купуючи їх в різних місцях і з різних партій.

Зберігання кавуна в погребі


Визначившись з ягодою, залишається забезпечити їй прохолодне, добре провітрюване місце. Таким може стати льох з обробленою протигрибковими засобами стінами.
Створити відповідні для кавуна умови дуже просто: температура повинна бути плюсовою, а самі кавуни можна покласти в ящики, так і на полиці. В ідеалі бажано підкласти під них шар соломи, що перешкоджатиме утворенню вм'ятин на ягодах і подальшої їх псування.
Якщо арбузики маленькі, можна повісити їх у сітках на гаки, уникнувши контакту шкірки з поверхнею. При такому підході не доведеться їх перевертати.

Як зберігати кавуни на зиму в квартирі


Для цього підійде утеплений балкон або прохолодна комора, так як для запобігання псування температура в приміщенні не повинна бути вище 5 градусів тепла. При цьому світло на ягоду потрапляти не повинен. Щодня кавун потрібно перевертати.
Ще один спосіб того, як зберігати кавуни в домашніх умовах тривалий час, стосується обробки його поверхні тонким шаром воску. Зазвичай цей метод застосовують для більш дрібних плодів, наприклад яблук або груш, але насправді віск чудово зберігає всі властивості будь-якого плоду, просто на великі дари природи його не дуже зручно наносити. Шар розтопленого воску повинен бути рівномірним і не надто тонким.