Ефективні способи боротьби з осами
- Насамперед постарайтеся позбутися від цих гнізд комах, розташованих на вашій ділянці або поблизу нього. Для цього з настанням темного часу доби, надівши відповідну екіпіровку, зберіть осині гнізда і спаліть їх на багатті. Інший варіант - рясно обробити гнізда інсектицидом.
Для відлякування ос успішно застосовується звичайний столовий оцет. Налийте його в пульверизатор і обприскати грона. Результату зазвичай вистачає на 2 тижні, після чого можна провести повторну обробку.
Відмінно зарекомендувало себе засіб для відлякування ос - це дим від багаття або мангала. Визначте на своїй ділянці місце для вогнища або приготування шашликів і влаштовуйте заходи з відлякування комах, спалюючи екологічно чистий сміття на вогні або готуючи їжу на мангалі.
Гарною підмогою для виноградаря є жерстяні баночки з невеликою кількістю пива, розвішані на виноградні грона. Будьте впевнені, що самим солодким і соковитим ягодам комахи віддадуть перевагу хмільний напій!
Найпопулярніший засіб у боротьбі з осами - пастки, розставлені і розвішані поблизу виноградних лоз. Для цього обріжте поліетиленові тетрапаки, залишивши висоту приблизно 15 см, після чого налийте на дно 2-см шар медового або цукрового сиропу, в який доданий інсектицид. Для цих цілей цілком підійде звичайний хлорофос. Як варіант - замість сиропу можна використовувати шматочки переспілих фруктів, також зазнали хімічній обробці. При установці пасток не забувайте, що вони повинні знаходитися поза зоною доступності для домашніх тварин і птахів.
Особливо відповідальні садівники захищають кожну гроно, надягаючи на кисті просторі марлеві мішечки. Цей спосіб відмінно захищає ягоди від комах, хоча досить трудомісткий, оскільки необхідно проводити регулярну перевірку кистей, щоб уникнути їх загнивання.
Можна обробити грунт під виноградом препаратом «сочва», або, як його ще називають, рідким димом. Цей побічний продукт копчення має яскраво виражений запах диму, який оси не переносять. Такий аромат відіб'є у комах бажання відвідувати ваш ділянку.
Згубною для ос є борна кислота. Просто розставте на ділянці кілька блюдець, змащених варенням або медом, зверху посипаних цим препаратом. Своєчасно очищайте приманку від загиблих комах і оновлюйте вміст блюдець.
Для того, щоб убезпечити себе і свій виноград від настирливих комах, на початку визрівання винограду щорічно проводите профілактичні заходи по скороченню чисельності ос. Для цього на території поблизу виноградника, а також у місцях постійного мешкання комах розвісьте на гачках в великій кількості пластикові тетрапаки, які попередньо налийте по склянці суміші з малинового сиропу і квасу або кислого вина. Оси захоплюються поглинанням напою і тонуть в ньому у великій кількості, тому регулярно очищайте і оновлюйте вміст пляшок.
Як бачите, проблема вирішується досить просто, варто лише докласти трохи зусиль! Однак, так чи інакше «взаємодіючи» з осами, не забувайте, що укуси цих комах можуть бути не тільки болючі, але і вкрай небезпечні для людини. Тому при боротьбі з ними дотримуйтесь всі необхідні заходи обережності.