Як правильно поливати і обприскувати кімнатні рослини

Кімнатні рослини найчастіше гинуть із-за неправильного поливу. Одним з них необхідно, щоб ґрунт завжди залишалася вологою. При утриманні інших рослин треба стежити, щоб земля між поливами встигала грунтовно просохнути. У третіх вологість грунту залежить від пори року. Уточніть індивідуальні потреби кожної рослини.
У будь-якому випадку потрібен хороший дренаж , щоб коріння не знаходились у воді. Пізньою весною і влітку поливайте рослини ввечері, на заході сонця, в холодну пору року - вранці.
Вода, як для поливу, так і для обприскування, повинна бути кімнатної температури, в холодну пору року - трохи теплою . По можливості не використовуйте жорстку водопровідну воду, що міститься в ній вапно залишає плями на листках і засмічує їх пори. Добре відстояна, профільтрована або кип'ячена вода більш придатні.
Раніше дощова або тала снігова вода вважалася найкращою для поливу кімнатних рослин, кип'ячена вода абсолютно непридатною для цих цілей. Але зараз екологічна обстановка погіршилася, нерідкі «кислотні» дощі та опади містять стільки шкідливих домішок, що використовувати таку воду не можна. Водопровідна вода хімічно та бактеріологічно безпечніше, але вона містить багато хлору і домішок, які захищають труби від корозії. Тому холодну воду з-під крана краще фільтрувати.
Якщо побутового фільтра немає, для поливу рослин використовують відстояну кип'ячену воду. При кип'ятінні солі жорсткості утворюють накип, і вода стає м'якшою.
Деякі рослини не переносять вапно, а при поливі звичайною водопровідною водою вапно накопичується в ґрунті, робить її лужний, і рослина гине. Можна зменшити вміст вапна у воді так: розчинити у відрі водопровідної води 1 чайну ложку щавлевої кислоти, перемішати і дати воді відстоятися. Солі кальцію випадають в осад у вигляді білих пластівців. Поступово осад опускається на дно відра, і для поливу використовують воду без осаду.
Для поливу рослин, що віддають перевагу грунт з кислою реакцією, воду можна пом'якшити, вымачивая в ній торф в полотняному мішечку. Мішечок використовують кілька разів, потім торф змінюють.
Перед поливом завжди перевіряйте грунт, щоб дізнатися, наскільки глибоко вона просохла. Суха грунт добре кришиться, грудкувата означає, що в ній ще достатньо вологи.
Поливаючи рослина, наповнюйте горщик до країв . Надлишки води будуть просочуватися крізь ґрунт і накопичуватися в піддоні. Виливайте всю воду з піддона через 15 хвилин після поливу.
Якщо рослина пересохло можна занурити горщик у відро на 15 хвилин так, щоб вода покривала весь горщик, і обприскати листя. Листя деяких рослин, що не переносять воду. У цьому випадку наливайте воду в піддон, щоб вона вбралася через дренажний отвір горщика. Через чверть години вилийте надлишок води.
Обприскування рослини водою з розпилювача підтримує листя в чистоті, а також підвищує вологість повітря в теплих сухих приміщеннях.
Однак не обприскуйте рослини на яскравому сонці - краплі воли подібні маленьким збільшувальним склу, фокусирующим сонячні промені. Рослини можуть отримати опіки, від яких на листках залишаться рубці.

Очищення листя кімнатних рослин


Щоб утримувати рослини в чистоті, часто буває досить обприскувань водою. З дуже запилених рослин видаляйте пил м'якою щіткою або пір'яний мітелкою. Великі листя протирайте вологою губкою, щоб видалити пил і комах, наприклад, таких, як червоний павутинний кліщ. Нижню сторону листя також потрібно протирати.
Не захоплюйтеся поліролями - засобами для очищення і полірування листя, - їх переносять лише дуже небагато рослини, так як листя легко обпікаються або засмічуються жирами, що містяться в цих препаратах. Ніколи не користуйтеся подібними засобами частіше, ніж раз на місяць.