Як правильно пікірувати помідори: практичні поради садівникам
Якщо ви любите возитися на дачі, то вам напевно відома ситуація, коли у сусіда виходить відмінний урожай, а у вас - все чахле і зелене. Начебто і робите все правильно, і розсаду використовуєте хорошу, і землю правильно обробляєте, і добрива використовуєте. А все одно результати не радують. Так може бути, причина в тому, що ви не робите пікіровки? Давайте розбиратися!
Трохи теорії
У загальному випадку, під пікіруванням розуміють пересадку розсади (в нашому випадку - томатів) в більш об'ємні ємності, часто з укорочуванням основного кореня на одну третину. Навіщо це потрібно? Все просто. Пікіровка сприяє більшій ефективності використання посівних площ (економія площі теплиці або місця біля вікна), а також економляться гроші при купівлі насіння і обігріві, що істотно знижує витрати у перерахунку на 1 кв.м. захищеного грунту.
Ще пікіровка дозволяє отримати більш міцну, велику, здорову і міцну розсаду, вона сприяє розвитку здорової кореневої системи у рослин, що в кінцевому підсумку дає відмінний урожай.
Тут, правда, варто зауважити, що єдиної думки про необхідність пікіровки в середовищі садівників немає. Деякі стверджують, що це необов'язково, якщо розсади ви посадили в окремі великі стаканчики. Але найчастіше так говорять ті, кому просто не вистачає часу на таку процедуру, або просто лінь. Більшість садівників сходиться на тому, що пікірування - захід виключно корисне.
Коли пікірувати помідори? Вважається, що найкращий час - це коли на сіянцях з'являються перші справжні листочки (зазвичай 3-4). Найчастіше це відбувається через 12 днів з моменту посадки. Більш рання (або, навпаки, пізня) пікіровка нічого, крім шкоди, вже не принесе: помідори погано приживуться і будуть часто хворіти. Як правильно пікірувати помідори?
Як правильно пікірувати помідори: практичні поради садівникам


Процедура пікіровки
Пікіровка складається з кількох етапів і при належній старанності зовсім нескладна:

За дві години до початку полийте розсаду у контейнерах. По можливості, не чіпайте стебло і листочки, так як температура ваших рук значно перевищує комфортну температуру для сіянців. А ще краще - візьміть тряпочних рукавички.

Готуємо горщики невеликого розміру і запасаємося грунтом (у нашому випадку - сумішшю дернової землі, торфу і піску) з температурою близько 20 градусів. Землю в горщиках поливає слабким розчином марганцівки.

Максимально акуратно дістаємо нашу розсаду з землі. Можна використовувати невелику дерев'яну лопаточку йди зубочистку. Якщо корінь довгий, обрізаємо його приблизно на одну третину.

У підготовленому горщику із землею робимо невелику ямку близько 5 см в глибину.

Наливаємо в лунку воду.

Пересаджуємо наш саджанець, стежачи за тим, щоб сім'ядольні листочки перебували під землею.

Засипаємо лунку з рослиною землею і трохи ущільнюємо пальцями.

Після чого переставляємо наш горщик в сонячне місце і поливаємо. Приміщення, де знаходяться наші саджанці, не забуваємо періодично провітрювати, а оптимальна температура в ньому повинна становити 15-18 градусів.
Після пікіровки рекомендується підтримати рослини і внести добрива. Підійдуть будь-які мінеральні комплексні добрива з високим вмістом суперфосфатів, сечовини, сульфату натрію. Рекомендовані терміни - 10-15 днів і 4-5 тижнів після пікіровки.
У підсумку після нескладних і необтяжливих дій ви отримаєте розсаду томатів з потужною кореневою системою - запорука майбутнього хорошого врожаю. Вже дуже скоро ви зможете радіти відмінному урожаю корисних томатів .