Як правильно доглядати за кімнатними рослинами

Підживлення кімнатних рослин


Більшість грунтових сумішей містять добрива, але для здорового росту рослини потребують підгодівлі, особливо навесні і влітку.
Розрізняють кореневу та позакореневе підгодівлю.
Коренева підгодівля вноситься в грунт і всмоктується коренями рослин. Добрива для кореневого підживлення бувають у вигляді концентрованої рідини, яку перед використанням розбавляють водою, у вигляді порошку, гранул, таблеток, а також у вигляді повільно вивільняють діюча речовина паличок. Позакореневе підживлення - це обприскування рослини рідкої живильною сумішшю для листя.
Для більшості рослин кращі добрива у вигляді розчинів. Можна використовувати різні добрива, змінюючи їх час від часу. Необхідно дотримуватись інструкцій, наведених на флаконі з добривами, і ніколи не збільшувати зазначену концентрацію.
При підгодівлі деяких рослин потрібно використовувати навіть більш слабкий розчин, ніж рекомендує виробник, тому що розчин занадто високої концентрації може пошкодити коріння. Також будьте обережні з таблетками і паличками, не розміщуйте їх занадто близько від коренів рослини. Сумнівні добрива, в яких ви не впевнені, використовувати не варто. Завжди краще злегка недогодувати, чим перегодувати рослина - воно може навіть загинути. Хворі рослини не можна підгодовувати.

Вологість повітря і кімнатні рослини


Багатьом рослинам необхідна більш висока вологість повітря, ніж зазвичай буває у приміщеннях, особливо в холодні періоди, коли працює опалення. Ряд рослин створює свою власну вологу атмосферу, інші потребують додаткової вологості.
Підвищити вологість повітря можна кількома способами. Найпростіший з них - регулярне обприскування листя. Розпилювач при цьому треба тримати на відстані 15 см від рослини.
Інший спосіб полягає в тому, що у великий піддон насипають дрібні камінчики - гравій або гальку - і ставлять на них горщик з рослиною. В піддон наливають трохи води, так, щоб дно горщика з нею не стикалося, інакше рослина замокнет, і коріння почнуть загнивати. Пари води забезпечать додаткову вологість. Підливають Воду по мірі висихання. В одному великому піддоні з мокрою галькою можна вмістити відразу кілька рослин.
Для збільшення та збереження вологості горщик з рослиною поміщають усередині великого контейнера, вільний простір між ними заповнюють торфом. Торф весь час повинен бути вологим.

Правильне освітлення кімнатних рослин


Кімнатні рослини потребують різної освітленості. Більшості квітучих рослин потрібен не пряме сонячне світло, розсіяне. Вимоги до освітлення для кожної рослини ви знайдете у статтях.
Щоб відшкодувати відсутність сонячного світла, скористайтесь штучним освітленням. Існують спеціальні освітлювальні прилади, які імітують розсіяне сонячне світло. Можна використовувати і домашні освітлювальні прилади.
Однак пам'ятайте, що світло від звичайних електричних лампочок істотно відрізняється від сонячного, а лампа, розміщена на близькій відстані від рослини, може перегріти і висушити його листя.
Найбільш ефективні для освітлення кімнатних рослин лампи денного світла . Вони не виділяють багато тепла і дають досить інтенсивний рівний світло, близький до натурального. Рослини можуть чудово жити і розвиватися, отримуючи тільки таке освітлення