Як пересаджувати кімнатні рослини? Основні правила пересадки кімнатних квітів
Багато жінок люблять розводити кімнатні квіти. Ще б, адже вони приносять не тільки естетичне задоволення, радуючи око, але і збагачують повітря в нашій квартирі киснем, який так необхідний для нормальної життєдіяльності і гарного самопочуття. Купуючи кімнатні рослини в спеціалізованих магазинах, не забувайте про те, що їх обов'язково потрібно пересадити, так як в магазин вони потрапляють в транспортувальних горщиках із замінником грунту. Не поспішайте, однак, пересаджувати їх в перший же день: дайте рослині адаптуватися і акліматизуватися у вашій квартирі. Для цього йому буде потрібно кілька тижнів.
Як пересаджувати кімнатні рослини?
За яким принципом слід проводити пересадку? Все не так вже й складно, головне знати, яке рослина ви купили. Якщо воно багаторічна, то міняти його «місце проживання» вам потрібно раз в два роки або один раз на рік. Якщо рослина відноситься до медленнорастущим, тоді достатньо буде однієї пересадки раз на три роки. Що стосується сукулентів, в тому числі і кактусів, ці невибагливі рослини пересаджуйте разів п'ять чи шість років.
У разі якщо горщик став тісний для вашого кімнатного улюбленця, його також слід пересадити в більш просторий горщик. Визначити, що горщик вже малий, дуже просто: акуратно дістаньте рослина з неї і подивіться на корені - якщо вони тісно переплетені і практично приховують землю - час змін. Підберіть горщик такого обсягу, щоб рослина відчувало себе в ньому комфортно і мало простір для подальшого зростання.
Весна-початок літа - це найкращий час для пересадки рослин: в цей період вони напитаются сонячним світлом і теплом. Але є рослини, які цвітуть як раз в цей період, в такому випадку краще їх не чіпати, так як можуть впасти квіти і бутони.
Вибираємо правильний горщик
В даний час існує два основних види горщиків, які використовуються для кімнатних рослин. Кожен з них має свої переваги і недоліки, про які ми і поговоримо. Але, перш ніж перейти до опису, ще раз нагадаємо, що, пересаджуючи рослину в новий горщик, беріть посудину на кілька сантиметрів більше попереднього в діаметрі.
• Пластмасові горщики: недорогі, легкі і різноманітні. Порівняно з керамічними горшками, пластмасові можуть похвалитися широким асортиментом форм, забарвлення і розміру. Але вони не відвернуть наслідки від неправильного догляду за рослиною, будь то частий рясний полив, внесення надмірної кількості добрив або недостатнє зволоження. Всі ці фактори можуть призвести до накопичення в горщику шкідливих мінеральних речовин, які в подальшому призведуть до загибелі рослини.
• Керамічні горщики: коштують дорожче і більш стійкі, ніж пластмасові, за рахунок більшої ваги. Однак і в цьому є мінус, так як цей факт ускладнює пересадку. Завдяки пористій глині, з якої виготовлений горщик, відбувається більш активна циркуляція повітря; частина вологи поглинається стінки горщика, що вимагає внесення більшої кількості волога.
При купівлі горщика зверніть увагу на отвір для виведення зайвої води, якщо його немає на дні горщика, доведеться зробити самостійно. Перед тим як насипати добре удобрену землю в горщик, покладіть на дно кілька дрібних каменів - вони запобіжать засмічення отвору землею.
Важливу роль при пересадці рослин відіграє календар. Пересадка кімнатних рослин за місячним календарем не дарма хвилює любительок квітів, адже від того, в якій фазі знаходиться Місяць, залежить і все живе. Зростання, енергетика рослин, плодоношення, стійкість до несприятливих зовнішніх факторів - все це безпосередньо залежить від розташування Місяця.
Подбайте про своїх улюбленців і в перехідний між влітку і восени період (у вересні). У зв'язку зі скороченням світлового дня змінюються і умови розвитку і росту кімнатних рослин. Тому краще утримайтеся від посадки нових і пересадки вже зростаючих рослин, щоб не порушити їх зростання.