Досить трудомістким процесом є прибирання картоплі. Багато сучасні жителі зараз не знають, як її правильно копати. Ви теж нічого не чули про це, тоді, перш ніж почати роботу прочитайте корисні поради та рекомендації на електронних сторінках. Потім приготуйте лопати, мішки, відра та інше.
Коли краще прибирати картоплю на зберігання?
Термін збирання овочів на зберігання залежить від багатьох факторів. По-перше, це те, коли був посаджений картоплю і які сорти кинуті в землю. Назвати якусь певну дату є просто неможливим.
Деякі люди починають прибирати урожай ще в середині літа. Інші ж чекають, коли почнуться осінні дні. Молоду, варену і ніжну розсипчасту картоплю люблять як дорослі, так і діти. Для зберігання в зимовий час року вона не годиться. Тому, що овочі з тонкою шкіркою швидко і сильно псуються, що призводить до гниття і псування продукції.
Достигли на корені помідори і огірки видно відразу, картопля ж ховається в землі, тому не так-то просто розгледіти, дозрів він чи ні. Початківці садівники-любителі іноді зовсім не знають коли ж його краще прибирати. Фахівці радять копати картоплю тоді, коли зовсім висохне бадилля. Але, чи так це насправді, практично ніхто не може відповісти.
За якими ознаками можна зрозуміти, що картоплю можна викопувати?
У весняний час, саджаючи картоплю, обов'язково розділяйте її за сортами. Це потрібно для того, щоб восени одна бадилля не була ще зеленим, квітучим, а інша засохлою. Зазвичай овочі прибирають на зберігання в підвал або льох приблизно через 65 і більше днів після посадки.
Зів'яла бадилля не завжди може бути ознакою дозрівання картоплі. Іноді вона з'являється при надлишку азоту або вологи. Коренеплоди тоді не до кінця дозрівають.
Самий кращий строк збирання овочевих культур - це з кінця літа і до середини осени.Прежде, ніж копати весь картоплю обов'язково викопайте кілька кущиків і подивіться, дозрів він. У тому випадку, якщо шкірка щільна, то можна сміливо копати.
Точні терміни прибирання
Агрономи рекомендують приблизно за два тижні до збору на зберігання скосити бадилля разом з травою, залишаючи лише кілька сантиметрів над землею. Тоді всі цінні речовини перейдуть в бульби. Шкірка ж швидше дозріє. Запам'ятайте, що від правильного способу збирання овочів і підготовки їх до зберігання залежить багато чого.
Перед тим як закласти картоплю на зберігання його ще кілька разів потрібно перебрати, видаливши при цьому лопатою пошкоджені і розрізані бульби. Зберігати картоплю краще при температурі від 5 до 20 градусів.