Використовуємо енергію рослин

Стабілізації екологічної обстановки в будинку сприяють кімнатні рослини. По-перше, всі вони без винятку виділяють фітонциди - біологічно активні летючі речовини, здатні пригнічувати ріст і розвиток мікроорганізмів, що викликають інфекційні захворювання, а також бактерій, що провокують гниття і розкладання органічних речовин. Одного цього аргументу достатньо, щоб турботлива господиня захотіла мати на своєму підвіконні маленький сад. Щоправда, одні фітонциди можуть смерть вражати бактерії, інші здатні лише затримувати ріст або розмноження їх.
Бактерицидні речовини, що вражають бактерії, в тому числі небезпечні для людини, виявлені у багатьох рослин - алое, лимона, апельсина, які часто розводять у кімнатних умовах. Такими ж властивостями володіють листя евкаліпта, голки хвойних. Не випадково так популярні нині карликові сосни в наших квартирах. Втім, будь-яка рослина, в більшій чи меншій мірі, є, по суті, санітаром будинку і несе свою нелегку службу цілий рік, без перерви на сон і обід.
Інший важливий аргумент на користь кімнатних квітів - це їх візуальний образ. Жителям великих міст, які проводять більшу частину часу серед галасливих вулиць, одноманітних будинків, мерехтливих моніторів і нескінченного потоку машин, фізично не вистачає контактів з природою. Може, ми не завжди в змозі це зрозуміти, пояснити словами, звідки раптом береться відчуття дискомфорту, чому так часто виникають безпричинні втома і апатія. Вчені вважають, що причиною цього є порушена відеоекологія.
Відеоекологія - це область знань, яка пояснює реакції людей на зорові образи.
Фахівці стверджують: механізм руху очного яблука у людини такий, що йому періодично необхідний об'єкт, на якому він може затриматися і відпочити. За містом таких об'єктів досить. Будь-яке дерево, кущ, річка, поле - все дає відпочинок очам і, відповідно, нервовій системі. А ось у мегаполісі така релаксація проблематична. Встановлено, що особливий дискомфорт викликає архітектурне одноманітність: нескінченні ряди вікон, дахів, а також підземні переходи, тупики, сходи. Якщо колись архітектори в своїх проектах багато запозичили у самої природи (наше око відпочиває на цибулька, балкончиках, шпилях, башточках старовинних будинків), то тепер, на жаль, цього не відбувається.
І тут на допомогу приходять квіти. Фахівці з видеоэкологии вважають, що люди, які багато часу перебувають у приміщенні, просто зобов'язані завести кімнатні рослини. Або як мінімум прикрасити будинок букетами живих або засушених квітів. Навіть земля в горщиках, особливо в зимовий період, викликає позитивні емоції, створює враження весни і відродження. А коли ще поруч зелена стеблинка, то у людини, любующегося цим дивом природи, може навіть знизитися артеріальний тиск, припинитися головний біль.
Третій, самий вагомий аргумент, який доводить необхідність кімнатних рослин в житлових приміщеннях, стосується знову-таки їх санітарних здібностей. Справа в тому, що багато з них володіють здатністю нейтралізувати різні отруйні речовини, такі як формальдегід, аміак, ксилол та інші. Крім того, квіти фільтрують повітря в будинку, насичують його киснем і зволожують.
Але тут є кілька застережень: для ефективної екологічної служби рослини повинні володіти великими листям, ні в якому разі не бути токсичними і не викликати алергію (ні у кого з членів сім'ї, особливо це стосується дітей).
З тих, що відповідають даним вимогам, можна порекомендувати наступне.

Корисні властивості Фікуса. Енергія фікуса
Використовуємо енергію рослин


Наші бабусі знали, що робили, коли розводили будинку це красиве рослина з великими темно-зеленими листками. Існує кілька різновидів фікуса. Але той, що був неодмінним атрибутом кожної квартири середині минулого століття і зараз знову входить в моду, називається фікус-еластику чи гумовий фікус. Таке ім'я він отримав через що міститься в ньому густого білого соку, який використовували для виробництва каучуку. Фікус відноситься до сімейства тутових і має багато родичів в різних кінцях планети: в Бразилії, Австралії, Бірмі, Цейлоні, на Кавказі та ін. Найбільш знамениті родичі нашого домашнього красеня - смоковниця, шовковиця, хлібне і коров'яче дерево, дерево шахтута.
Крім того, що фікус добре очищає повітря в приміщенні і насичує її киснем, він ще досить відчутно впливає на енергетику будинку, створюючи у своїх господарів відчуття спокою, врівноваженості, надійності та стабільності.
За квітковим гороскопом фікус - Телець. Грунтовний, вселяє довіру, злегка флегматичний і впертий. Не випадково до нього тягнуться люди практичні і дисципліновані. Цінують у житті порядок і визначеність. Але людині іншого складу - гніву, неспокійному - гумове дерево також буде корисно. Своєю енергетикою воно буде придушувати напади агресії і невмотивованої збудження.
Однак слід пам'ятати, що фікус не годиться для маленьких приміщень, оскільки візуально і енергетично «з'їдає» простір, залишаючи відчуття здавленості і тісноти. У великих-навпаки: поруч з фікусом людина відчуває себе захищеним. Не рекомендується мати гумове дерево людям з деякими захворюваннями: будь патологіями дихальних шляхів, гіпотонією, депресією, а також з синдромом хронічної втоми.

Корисні властивості Драцени. Енергія драцени
Використовуємо енергію рослин


Це рослина сімейства агавових існує декілька видів: драцена запашна, драцена відігнута та інші. Всі різновиди її добре нейтралізують хімічні речовини, особливо формальдегід, бензол, а також трихлоретилен, якими забруднюють повітря лазерні принтери і фотокопировальные машини.
Присутній в будинках і квартирах, драцена допомагає нам легше переносити перепади температур, так властиві нашому клімату. Крім того, вона «піклується про здоров'я своїх господарів. Сприяє очищенню організму, спалюючи шлаки, виводячи солі, тонізуючи судини. Драцена заспокоює будь-які болі в кістках та м'язах, береже від остеохондрозу, сприяє швидкому загоєнню ран на шкірі. Під її впливом хребет випрямляється, людині легше тримати пряму поставу.
Сприятливо діє ця рослина на стан зубів. Вона також допомагає людям, які живуть поруч з нею, швидше видужати і уникнути ускладнень після захворювань кишечника і черевної порожнини. Астрологи вважають, що драцена повинна бути в домі у тих, хто хоче знайти вихід зі складної ситуації, зрушити важкий справу з мертвої точки.
Драцена допоможе:
• подолати здаються нерозв'язними труднощі;
• уникнути стереотипів у мисленні і поведінці;
• знайти компроміс між бажаннями і можливостями.
Драцена благотворно діє на підрослого дитини, який:
• не вміє доводити справу до кінця;
• відрізняється емоційною нестійкістю;
• часто впадає в меланхолію.

Корисні властивості Маранти. Енергія маранти
Використовуємо енергію рослин


Належить до сімейства марантових. Красиве рослина з чудового малюнка листям родом з тропічних регіонів Америки. Культивуються найбільш привабливі сорти маранти. Всі вони сприятливо діють на екологію приміщення, зволожуючи повітря і усуваючи хімічно шкідливі речовини, такі як аміак. Тому маранту рекомендують розводити в офісах. Але і вдома вона надзвичайно корисна. Чисте повітря потрібен скрізь.
Але слід знати, що ця рослина має потужний енергетичний заряд, який воно посилає в атмосферу. Ось чому маранту ні в якому разі не можна ставити в спальнях, дитячих кімнатах або поряд з письмовим столом. Буде заважати і відпочивати, і працювати. Астрологи вважають, що гостя з тропічних лісів допомагає людям полохливим, невпевненим. Вона дає їм енергетичний поштовх до самозахисту і робить характер більш стійким. Маючи маранту будинку, легше боротися з труднощами і доводити справу до кінця.

Корисні властивості Хлорофітуму. Енергія хлорофітума
Використовуємо енергію рослин


Одне з найбільш корисних кімнатних рослин. Батьківщина його - вологі субтропіки Південної Африки. Поглинає багато шкідливі і навіть отруйні хімічні речовини - бензол, формальдегід, хлорэтилен, оксиди азоту, сполуки сірки, важкі метали.
Очищає повітря краще, ніж деякі технічні пристрої. Крім того, він виділяє фітонциди, які згубно діють на патогенну мікрофлору. Добре зволожує повітря і знижує шум.
За здатність хлорофітума нейтралізувати виділення, які утворюються при спалюванні побутового газу, його настійно рекомендують розміщувати на кухні, ближче до плити.
Надзвичайно корисний він і в квартирі після ремонту. Взагалі він потрібен скрізь, і чим більше, тим краще. Фахівці підрахували, що для очищення повітря кімнати площею 18-20 м 2 необхідно не менше шести рослин хлорофітуму. А щоб не захаращувати квартиру квітковими горщиками, зручніше розводити рослини в ящиках.
? Крім перерахованих рослин високоефективними очисниками повітря вважаються плющ, алое, монстера і сансевієрія (відома в Росії як «щучий хвіст» або «тещин язик»). Потрібні в будинку також кактуси, які допомагають нейтралізувати радіаційний вплив.