Рослини з фітонцидними властивостями. Корисні властивості герані

Якими цілющими властивостями володіє герань? Енергія герані


Крім таких борців з бактеріями як цитрусові, евкаліпт, хвойні такими ж властивостями володіє всім відома герань. Її відмітні ознаки - багата крона широких листків, схожих на долоню, дрібні, зібрані в парасольки квіти і досить приємний запах. Потріть листок пальцями - і аромат посилиться. Виявляється, волоски на листках мають пухирці з містяться в них ефірним маслом. Рослина виділяє пари ефірного масла, щоб захистити себе від перенагрівання або переохолодження, огорнувши свої листя ефірним туманом.
Наші вітчизняні вчені проводили з геранню наступні досліди . На поверхню листя наносили краплі рідини з мільйонами бактерій стафілокока. Через три години більшість бактерій гинуло. Стали поглиблювати дослідження. Помістили герань в бокс. На відстані 05 см від листя помістили пластинки, на яких були краплі рідини з мікробами. Середовище для мікробів була створена поживна. Після шести годин сусідства з геранню всі мікроби загинули. Виявилося, що герань виділяє в повітря бактерицидні речовини, згубні для мікробів.
Цю здатність герані деякі фітотерапевти використовують для лікування людей, що страждають захворюваннями нервової системи, шлунково-кишкового тракту, серця, безсонням. Крім того, герань відчутно гармонізує і стабілізує обстановку в будинку. Вона заспокоює живуть поруч з нею, сприяє прояву в них кращих людських якостей - робить добрішими, м'якше, терпиміше.
Є ще одна чудова властивість у герані. Ця квітка - синоптик. Вважається, що рослина пророкує погоду з точністю до 98%.
Потрібно тільки уважно спостерігати за ним. Дозрілі насіння герані з силою викидаються з пятистворчатой коробочки. У кожного насіння є спіралька, або пружинка. Викинуті з коробочки насіння пересуваються, як змії. Уткнувшись в перешкоду, вони вкручуються в землю своїм гвинтом. Так от, довга пружна ость в суху погоду згортається пружиною, готуючись викинутися, а в сиру - випрямляється, розслабляється.
При всіх перевагах герані не варто забувати, що її гострий запах може спровокувати напад алергії у людей, які мають схильність до цього захворювання.