Прості правила догляду за домашнім квітучим кактусом
Традиційно вважається, що догляд за кактусом є дуже простим у порівнянні з доглядом за іншими кімнатними рослинами.
Тим не менш, незважаючи на свою простоту, він характеризується деякими особливостями, які слід враховувати, для того щоб ваша рослина відчувало себе добре і зростало протягом довгих років.
Життєвий цикл кактуса можна умовно розділити на три періоди: спокій, ріст і цвітіння. Під час кожного з цих періодів, йому потрібен особливий догляд, що дозволяє рослині залишатися здоровим і регулярно радувати господаря своїми квітами. Почати, мабуть, варто з періоду спокою, оскільки він є самим простим і вимагає від людини зовсім мало зусиль.

Як правильно доглядати за кактусом взимку


Період спокою у кактуса, як і у більшості рослин, припадає на зиму. Тому, починаючи з листопада місяця слід поступово знизити рівень поливу до самого мінімуму і лише періодично (раз на 3-4 тижні) збризкувати рослину водою, щоб воно зовсім не зморщилося. У той же час, якщо ви хочете щоб кактус нормально розвивався в домашніх умовах, йому слід забезпечити хорошу зимівлю.
Під час вибору місця для зимівлі кактуса слід враховувати кілька основних факторів: освітленість, температурний режим, вологість. З урахуванням даних чинників ідеальним місцем для того, щоб розмістити кактус на зиму, є вікно на сонячній стороні будинку, бажано віддалене від джерел тепла.
Середня температура, яка необхідна для кактуса в стані спокою складає близько 15 градусів. При цьому варто зазначити, що хоча кактуси і є пустельними рослинами, навіть для них повітря у квартирі взимку, при закритих вікнах може бути досить сухим. Тому рекомендується тримати їх подалі від різноманітних опалювальних приладів, таких як радіатори опалення або кондиціонери.
Прості правила догляду за домашнім квітучим кактусом

Важливу роль також має розміщення кактуса, бажано встановлювати його на широкому підвіконні ближче до скла.
З одного боку це забезпечить гарний температурний режим, освітленість, а з іншого - запобігає неправильний ріст стовбура, як, наприклад, у випадках розміщення горщика з рослиною на полицях.
На початку березня рослина починає виходити із стану спокою, і його можна починати потроху поливати. Знову ж таки, рекомендується почати з мінімальних доз води і поступово збільшувати її кількість. Варто відзначити, що тільки в тому випадку, коли рослина перенесло зимівлю в умовах прохолоди і відсутності води, навесні воно може зацвісти.
Також велику роль відіграє, якого виду у вас кактус - деякі види цвітуть лише на стадії старіння, інші можуть і зовсім так ніколи і не зацвісти.
Після того як рослина «прокинулося», можна, при необхідності, його пересаджувати. Що стосується землі для кактуса, то вона повинна складатися в рівних пропорціях з митого річкового піску, торфу або деревного вугілля, а також листового грунту. В якості ємності для пересадки рекомендується використовувати глиняні горщики, оскільки вони краще справляються функціями терморегуляції, ніж горщики з інших матеріалів.
Також при посадці рослини в новий горщик слід турбуватися наявністю дренажної системи, яка буде виводити надлишкову вологу. Не варто забувати, що найбільш вразлива система у кактуса саме коренева, тому його не можна закопувати занадто глибоко і заливати водою в надлишкових кількостях.
Як правило, саме ці два чинники найчастіше і приводять до загибелі рослини. Тому в період цвітіння і зростання (з весни до середини осені) поливати кактуси рекомендується не частіше 1-2 разів на тиждень. Це необхідно робити так рідко, оскільки кактуси досить повільно споживають поживні речовини з ґрунту і води, чим і обумовлюється їх повільне зростання.
Автор: Лілія Романова