Пересадка і перевалка кімнатних рослин

Пересадку зазвичай проводять навесні - в березні або в квітні . Рослини потребують в ній, коли коріння повністю заповнюють горщик і не можуть більше розвиватися або коли поживні речовини в грунті вичерпані.
Перші зовнішні ознаки необхідності пересадки - проростання коренів через дренажні отвори і сповільнений розвиток рослини. Щоб визначити, чи тісно рослині, необхідно вийняти його з горщика. Для цього спочатку полийте рослину, щоб грунт не обсипалася з коней, коли ви будете витягати його з горщика. Коли вода повністю вбереться, обережно переверніть горщик догори дном, притримуючи рослину біля основи стебла. Легко постукуючи по краю горщика, вийміть рослина. Огляньте земляний ком. Якщо коріння повністю обплели його і заповнило горщик, рослина пора пересадити. В іншому випадку поверніть його на місце.
Для пересадки підготуйте чистий сухий горщик трохи більше старого. Він обов'язково повинен мати дренажний отвір. Більшості рослин необхідний хороший дренаж, щоб вода могла вільно просочуватися крізь ґрунт і повітря легко проникав до коріння. Покладіть розбиті черепки, дрібний керамзит або крупний гравій на дно для дренажу, потім шар моху, щоб грунтова суміш не забивала дренажний отвір, насипте новий ґрунт.
Хороший дренаж виходить з шматочків пінопласту. Він легкий, не вбирає воду, навіть при надмірному поливі забезпечує хороший відтік води і доступ повітря до коріння.
Добре полийте рослину, якщо ви не зробили цього раніше. Зніміть шар близько 1 см старої ґрунту з поверхні. Акуратно вийміть рослину з старого горщика, як описано вище, і зріжте пошкоджені або відмерлі коріння гострим ножем.
Розберіть коріння на підставі кома, видаліть старий дренаж. Всі маніпуляції проробляйте з обережністю, щоб не пошкодити листя або нирки. Уважно огляньте коріння рослини, переконайтеся у відсутності шкідників. Опустіть рослину в новий горщик, підсипаючи свіжу землю навколо кореневої грудки і ущільнюючи її пальцями або лопаткою. Наповніть горщик грунтом на 1-15 см нижче краю. Залиште рослина на 2-3 дні без поливу, щоб коріння розросталися в новій ґрунті в пошуках води. У спекотну погоду щодня обприскуйте листя або накривайте рослина на кілька днів прозорою плівкою, якщо він, припустимо, не переносить обприскування.

Оновлення верхнього шару грунту кімнатного рослини


Великі рослини в діжках пересаджувати нелегко. В таких випадках замість заміни всієї грунту можна оновити тільки її верхній шар.
Обережно зніміть з поверхні приблизно 5-7 см старої землі. Додайте новий грунт, залишивши для поливу 1 - 15 см між землею і верхнім краєм горщика. Добре полийте, використовуючи при першому поливі розбавлений живильний розчин.

Грунтові зміни для кімнатних рослин


Кімнатні рослини погано ростуть в нестерилизованной садової землі - вона зазвичай занадто важка і душить коріння молодих рослин. Краще використовувати спеціальні грунтові суміші, які можна придбати в магазинах або приготувати самостійно. Типи ґрунтів дуже різноманітні, наприклад, деякі рослини потребують легкої, заснованої на торфі суміші, інші - у важкому суглинку. Правильне поєднання наводиться в описах рослин.
Заснована на глині суміш складена з стерилізованої глинистого ґрунту, змішаної з торфом і грубозернистим гравієм або грубим промитим піском. Як правило, ґрунтові суміші продаються з додаванням добрив та вапна.
Торф'яні суміші - більш легкі і пухкі, вони стерильні і довше утримують вологу. Їх звичайний склад - 10 частин торфу і 1 частина грубого піску. Добрива в них містяться в тих же пропорціях, що і в глинистих сумішах. Торф'яні суміші не рекомендується утрамбовувати в горщику занадто щільно.
Існують також не містять вапно суміші для рослин, які не переносять лужне середовище, наприклад азалії.
Багато земляні суміші спеціально складені для вирощування певних рослин і названі їхніми іменами: «Троянда», «Бегонія », «Лимон», «Кактус» та інші.

Приготування живильного грунтової суміші


Якщо ви вирішили самі приготувати поживну суміш, насипте всі компоненти у пластмасове відро, відмірюючи їх однієї і тієї ж ємністю - наприклад, невеликим квітковим горщиком або старої чашкою. Добре перемішайте суміш палицею або лопаткою.
Для отримання спеціальної пухкої суміші на основі суглинку додайте промитий річковий грубозернистий пісок. Ніколи не користуйтеся грубим будівельним піском.
У ґрунтові суміші для деяких рослин рекомендується додавати подрібнений мох сфагнум. Він годиться і для набивання підвісних кошиків. Сфагнум продається в магазинах, але можна заготовити його самостійно.
Маленькі кульки вермикуліту полегшують грунт, їх замінник отримують, дрібно раскрошив шматок пінопласту.
Корисні також листяний перегній і добрива.