Чим корисний алое? Які захворювання можна лікувати за допомогою алое? Алое також відомий під назвою «столітник». Відноситься до сімейства алоэвых. Являє собою деревоподібна вічнозелена рослина. Має прямостоячі, гіллясті стебла з безліччю листя, висота стебел здатна досягати 4 м. В нижній частині рослини є кільцеподібні рубці, що залишилися від опалого листя. Листя алое мечоподібні, розташовані на стеблі почергово; їх довжина досягає 65 см, ширина - до 4 см, товщина - 15 див. Знизу листя опуклі, зверху - трохи увігнуті, м'ясисті, соковиті, по краях мають зубці. На листках спостерігається восковий наліт, від чого їх колір зелено-сизий.
Лікувальні властивості алое відомі людям з давніх пір. У Стародавньому Єгипті сік алое був одним з складових засобів, використовуваних для бальзамування тіл фараонів і їхніх родичів. Цілющі властивості алое високо цінували і в Стародавній Греції, згадка про зустрічається в працях грецьких лікарів Діоскорида і Плінія. В арабському світі алое здавна вважався символом терпіння, так як рослина невибаглива і дуже стійка до засухи.
Особливими цілющими властивостями володіє випарений насухо сік листя алое, званий сабуров. Він сприяє загоєнню саден і ран, перешкоджає випаданню волосся, позбавляє від головного болю, від болю в суглобах, допомагає при захворюваннях шлунка, печінки, виразках, жовтяниці. Також допомагає позбавитися від меланхолії.
До складу сабуру входять ефірне масло, алоины та інші речовини. Він надає проносне дію, так як в ньому присутні антраглікозиди, які викликають подразнення рецепторів слизової оболонки кишечника, від чого підвищується його рухова активність. Сабур використовується у вигляді сухого екстракту в якості проносного засобу, разова доза становить від 001 до 01 р. Послаблення кишечнику відбувається через 8-10 год. після прийому препарату. Але у нього є ряд протипоказань. Для прийому цього препарату необхідно, щоб була присутня в кишечнику жовч, тому його не можна застосовувати при захворюваннях жовчного міхура і печінки. Також протипоказаннями є вагітність, геморой, цистит, маткова кровотеча, так як речовини, що містяться в сабуре, викликають прилив крові до органів малого тазу.
Сабур рекомендується вживати при хронічних запорах, пов'язаних зі зниженням тонусу кишечника. Великі дози сабуру викликають роздратування стінок кишечника, а малі призводять до поліпшенню травлення і посилення жовчовиділення. Також збуджує апетит і сік алое, який приймається в малих дозах.
Сік алое допомагає при деяких гінекологічних захворюваннях. При ерозії шийки матки рекомендується просочити ним ватний тампон і ввести його в піхву.
Свіжий, тільки що приготовлений сік алое в дозі 5-10 мл приймають всередину 2-3 рази на день за 30 хв. До їжі для поліпшення апетиту, при хронічних гастритах, запорах, після дизентерії, при виразковій хворобі шлунка, для підвищення опірності організму інфекціям.
Медова суміш з алое при туберкульозі Склад: 15 г соку листя алое, 100 г вершкового масла, меду.
Спосіб приготування: змішати інгредієнти.
Спосіб застосування: гарячу суміш приймати всередину по 1 ст. л. до їди 2-3 рази на день. Можна запивати гарячим молоком.
Відвар алое при вегетосудинної дистонії Склад: 1 склянка нарізаних листя алое, 300 г меду, 05 склянки води.
Спосіб приготування: інгредієнти змішати і протягом 2 ч. варити на дуже слабкому вогні. Потім дати охолонути і перемішати, покласти на зберігання в прохолодне місце.
Спосіб застосування: пити по 1 ст. л. 3 рази в день.
Проносний засіб з алое при запорах Склад: 150 г подрібненого листя алое, 300 г меду.
Спосіб приготування: розігріти мед і залити їм подрібнене листя алое, дати настоятися як мінімум протягом доби.
Спосіб застосування: приймати за 1 год. до їди по 1 ст. л.
Спиртова настоянка алое для підвищення імунітету Склад: 5 великих свіжих листків алое, 500 мл горілки.
Спосіб приготування: нарізати алое, залити горілкою і дати настоятися протягом 2 тижнів у теплому місці, щодня збовтувати.
Спосіб застосування: приймати 3 рази в день за 2 год. до їди по 1 ст. л.