Якими лікувальними і корисними властивостями володіє кімнатна рослина каланхое.
Батьківщиною каланхое є Африка. У народі каланхое називають " кімнатним женьшенем. Воно використовується в якості лікарського засобу багатьма народами, в тому числі і в Росії.
У вигляді кімнатного рослини каланхое почали розводити порівняно недавно, хоча як декоративне воно використовується давно. Являє собою вічнозелене рослина, не потребує особливого догляду. Стебло здатний досягти 120-сантиметрової висоти, володіє сильним темпом зростання. Листя каланхое соковиті і м'ясисті. У листових нирках утворюються повітряні дітки, які потім пускають листочки з корінням.
В якості лікарського засобу використовують надземну частину каланхое - листя. Сік, отриманий з листя, чинить протизапальну дію. З його допомогою можна загоїти рани. Широке застосування в народній медицині отримали сік і мазь з каланхое. В склад соку кімнатного каланхое входять вітамін С, дубильні речовини, залізо, мідь, алюміній, кальцій, магній і марганець. У листі каланхое містяться полісахариди, щавлева, яблучна і оцтова кислоти, ферменти.
Каланхое володіє м'якою енергетикою, яка допомагає підвищити життєвий тонус, піднімає настрій і збільшує працездатність. Не дарма каланхое називають домашнім доктором: в його присутності людина відчуває приплив сил, воно створює в приміщенні позитивну ауру. Його можна розмістити у будь-якій кімнаті квартири, воно очищає повітря від мікробів, забезпечує міцний і здоровий сон без кошмарів.
Сік каланхое застосовують в якості зовнішнього кошти, з його допомогою доступно вилікувати гнійні інфекції, свищі, трофічні виразки, пролежні. Для чого марлю складають у 4-5 шарів, рясно змочують соком каланхое і прикладають до ураженої ділянки. За допомогою соку каланхое також можна лікувати пародонтоз, кровоточивість ясен. Для чого роблять інгаляції з соком цієї рослини. Тільки необхідно дотримуватися обережності, щоб сік каланхое не потрапив усередину, так як в якості внутрішнього кошти він не вживається.
Сік каланхое
Склад: листя рослини.
Спосіб приготування : зрізати листя каланхое і протягом тижня тримати в темному місці при температурі 5-10 °С. Потім подрібнити листя і перетерти дерев'яною ложечкою, щоб вийшла однорідна маса. Викласти її на стерильну марлю і віджати сік. Залишити рідина в посуді на двоє діб до тих пір, поки не з'явиться осад. Зберігати сік при температурі 10 °С.
Спосіб застосування : просочити соком каланхое марлю, ватяний тампон і прикладати до уражених ділянок шкіри.
Мазь з каланхое
Склад: 30 мл соку каланхое, 59 г ланоліну, 50 г вазеліну.
Спосіб приготування: змішати сік каланхое і ланолін, потім додати вазелін і все перемішати до отримання однорідної маси.
Спосіб застосування: змащувати уражені ділянки 1-2 рази на день при чирьях, виразках, пролежнях і інших захворюваннях шкіри.
Спиртова настоянка з каланхое
Склад: 2 ст. л. подрібненого листа каланхое, 200 мл 40%-ного етилового спирту.
Спосіб приготування : залити спиртом листя каланхое, настоювати в теплому приміщенні протягом 10 днів, потім процідити.
Спосіб застосування : застосовувати настойку для обробки дрібних ран і для компресів.