Догляд за кипарисом
Єдине, чого боїться кипарис - це сухість, тому всі умови, які створюються для рослини, виходять з того, щоб забезпечити деревця належну атмосферу. Найчастіше проблеми наздоганяють господарів рослини взимку: сухе повітря від батарей згубний для кипариса.Температура і освітлення
Освітлення повинно бути по можливості яскравим. Кипарис, як південна рослина, любить сонячне світло. Проте не так-то просто дати рослині одночасно достатньо світла, і при цьому не засушити його на сонце, яке смажить через вікна. Якщо ви не можете забезпечити належних умов рослині, краще тримати його в легкій тіні (але не в холоді!).
Полив і вологість
Кипарис - рослина, яка любить вологість, тому не можна забувати про його поливі. Земля біля деревця завжди повинна бути вологою, але не сира. Заливати кипарис теж не можна, інакше коріння будуть підгнивати.
Одним з важливих моментів є обприскування, яке краще всього проводити кілька разів на день. Особливо це актуально, якщо рослина починає трохи підсихати: в такому випадку потрібно інтенсивно обприскувати крону кілька разів в день.
Грунт, підживлення, пересадка
Підгодовувати кипарис потрібно регулярно, особливо в період, коли особливо важко дається перехід між літнім і зимовим сезоном. Навесні і восени підгодовувати кипарис потрібно не менше рази на місяць. Добрива зазвичай беруть мінеральні, але чітко слідувати інструкції на упаковці не можна: потрібно розбавити розчин як мінімум удвічі.
Пересадка повинна здійснюватися рідко, інакше рослина буде відчувати себе некомфортно. Ідеальний режим - раз на два-три роки. Якщо ж доводиться міняти «місце проживання» кипариса з якоїсь причини частіше, то потрібно подбати про якість землі та про підгодівлі деревця.
Розмноження кипарисів
В домашніх умовах розмноження кипариса можна вести таким же способом, як він розмножується в природі: використовуючи насіння з шишок. Щоправда, вдома шишки кипарису знайти не так-то просто, тому можна спробувати використовувати верхівкові живці. Послідовність дій наступна:
- живці обрізаються і очищаються;
- гілочки встановлюються в теплиці з підвищеною вологістю;
- в землю додається стимулятор коренів.
Через деякий час рослина може вкоренитися, але важливо розуміти, що досить рідко трапляється таке, тому що кипарис - все-таки розмножується іншим способом.
Хвороби та шкідники
жовті гілки - показник нестачі поживних речовин. Рослину потрібно пересадити в новий грунт або підгодувати додатково. Крім того, важливо стежити за вологістю землі;
жовті, до коричневого кольору, хвоїнки, обсипаються і сохнуть - показник низької вологості. Потрібне додаткове обприскування. Важливо пам'ятати, що, якщо запустити процес, рослина може остаточно зачахнути і гілки вже не відновляться. Якщо ж відразу помітити проблему, можна допомогти кипарис знову позеленіти;
гілочки сохнуть з одного боку - показник близькості джерела тепла або сонячних опіків. Потрібно перемістити кипарис в тінь або прибрати від батареї, яка висушує рослину. Також підвищують частоту обприскувань з пульверизатора;
рослина висока, але крона рідкісна - ознака нестачі світла. Потрібно забезпечити більш інтенсивне освітлення.
Кипарис - красиве і досить приємне на вид рослина. Якщо доглядати за ним правильно, воно може прожити не один рік і радувати вас і ваших близьких красивою, практично рівною кроною. Крім того, воно добре живе практично в будь-якому кліматі, якщо забезпечити досить високу вологість. Тому багато рекомендують купувати кипарис, якщо хочеться поставити вдома невибаглива, але красиве рослина.