Каталог популярних кімнатних рослин

Агава американська


Безстебельна рослина з листям соковитими, м'ясистими, великими, утворюють прикореневу розетку. Агава цвіте один раз - приблизно у віці 15 років. Потім починає поступово відмирати, утворюючи прикореневі нащадки, які використовують для розмноження.
Рослина світлолюбна, полив помірний, взимку агаву містять в прохолодному сухому приміщенні.

Азалія індійська


Влітку азалія потребує відкритому повітрі і затіненні від прямих сонячних променів. Азалія не переносить сухого повітря і високої температури. Взимку її тримають у світлому прохолодному приміщенні. Для формування крони необхідні постійна прищіпка молодих пагонів і видалення зайвих гілок.

Алое


Є два кімнатних види алое: мильне і деревоподібна.
Алое мильне має укорочене стебло і соковиті, м'ясисті листя, зібрані в розетки. Розмножується дітками. Рослина невибаглива, дуже витривала, не вимоглива до поливу.
Алое деревоподібна відрізняється високим древеснеющем знизу стеблом, рослина світлолюбна. Розмножується також дітками.

Амариліс беладона


Цибулинна рослина. Листя довгі, яскраво-зелені. Цвіте пізно восени або взимку. Світлолюбна, але може рости і в півтіні, притінення від прямих сонячних променів необхідно.
У період активної вегетації амариллису потрібні помірні температури. З настанням періоду спокою горщик з рослиною переносять у темне прохолодне місце з температурою не вище +12°С. Полив помірний, щоб уникнути загнивання цибулини. До вологості повітря невимогливий.

Араукарія разнолистная


Хвойне дерево з прямим стовбуром і горизонтально розташованими гілками, опушеними темно-зеленими хвоїнками. Рослина вимоглива до догляду і досить капризно.
У літній період араукарії потрібні півтінь, рясний полив і часте обприскування. Корисно виставляти рослина на відкрите повітря. Взимку потрібне світле прохолодне приміщення з температурою повітря в ньому не більше + 15 °С.

Бальзамін


Кустовидное трав'яниста рослини з соковитими прозорими світло-рожевими стеблами. У Росії широко поширена як одне з найбільш популярних кімнатних рослин. Інші назви: «вогник» (з-за яскраво-червоних квіток), і «Ванька мокрий» (на листках рослини є залози, через які виділяється волога, застигаюча по краях у вигляді маленьких цукристих крапельок).
Бальзамін дуже невибаглива, легко розмножується живцями, при гарному догляді цвітіння триває цілий рік. До тепла невимогливий, але взимку температура змісту повинна бути трохи нижче, ніж влітку. Світлолюбний, стійкий до сухого повітря. Влітку полив рясний, взимку помірний.

Бегонія


Рослина налічує більше 900 видів. Листя візерункові, гамма їх забарвлення - від темно - зеленого і сизого квітів до червоно-фіолетового з перламутровим відливом. Квітки зазвичай яскраві - білі, яскраво-рожеві, червоні, помаранчеві, жовті.
Бегонії воліють помірну температуру, свіже повітря, півтінь. Поливають помірно, обережно, не допускаючи як загнивання коренів, так і пересихання земляної грудки. Бегонія вимагає високої вологості повітря, тому корисно обкладати її мохом або торфом.

Герань (пеларгонія)


Прямостоячий кущ. Листя злегка хвилясті, яскраво-зелені, з обідком по краю. Квітки бувають білі, ніжно-рожеві, червоні. Герань легко розмножується живцями. Рослина світлолюбна. Влітку потрібно рясний полив, взимку - помірний, а також утримання в прохолодному місці. Рослина володіє вираженою бактерицидною дією.

Глоксинія (синнінгія)


Бульбова рослина, з опушеними бархатистими листям і яскравими лійчастого квітами червоного, бордового, червоного, рожевого і білого кольору. Цвіте з початку літа до пізньої осені. Потім надземна частина рослини відмирає, і починається період спокою, що триває до весни. Рослина світло - і теплолюбива. Полив помірний, але необхідно стежити за тим, щоб земляний ком не пересихав. Поливати краще знизу (з піддона) щоб уникнути попадання води на листя, які дуже чутливі. З настанням періоду спокою горщик слід переставити в темне місце з температурою +10-15°С. Глоксинію можна також розмножувати насінням і листовими живцями.

Диффенбахія


Вічнозелений напівчагарник. Цвіте рідко, суцвіття непоказні. Рослина тепло - і вологолюбна. При температурі нижче +10 °С гине.
Полив рясний, необхідно обприскування. Розмножують молодими живцями.

Зигокактус («декабрист»)


Кактус з розгалуженими стеблами, складаються з плоских пластин. Рясно цвіте взимку (за це і отримав свою другу назву) червоними квітками. Під час цвітіння полив рясний, потім помірний. Волого-, тепло - і світлолюбний. Болісно ставиться до перестановок.

Каланхое


Рослина з м'ясистими видовжено-овальними листками, по краях яких виростають бруньки-дітки, легко укореняються в субстраті. Світлолюбна рослина, що потребує захисту від прямих сонячних променів.
Полив помірний. Взимку полив скорочують, а оптимальна температура змісту 1-10 - 12 °С.

Калла


Болотна рослина з широкими темно-зеленим листям, утворюють прикореневу розетку. Квітки великі, білі, воронкоподібні. Рослина тіньовитривала і вологолюбна. Цвіте протягом всієї зими. З весни до осені триває період спокою - надземна частина відмирає. В цей час полив скорочують. Розмножується кореневими нащадками.

Колеус


Чагарникова рослина, з декоративними бордовими або фіолетовими листям з жовтим обідком. Квітки непоказні, блідо-рожеві, зібрані в гроновидні суцвіття. Рослина світлолюбна, при недоліку освітлення листя втрачають свою декоративність, стають блідо - зеленими.
Необхідні помірний полив і часте обприскування. Взимку містять при температурі не нижче +15 °С. Розмножується живцями, які легко дають коріння у воді або субстраті.

Монстера


Потужна ліана з здерев'янілим лазячий стеблом. У кімнатних умовах росте, як деревце. Листя мають декоративну форму, великі, загострено-овальні, з пальчасто вирізами. Рослина вологолюбива. До освітлення і температуру повітря невимоглива. Полив рясний. Потрібна щорічна пересадка. Розмножується живцями.

Опунція


Рослина з сімейства кактусових. Стебла складаються з соковитих лепешковидных листя з довгими колючками. У кімнатних умовах зазвичай не цвіте. Рослина світлолюбна, посухостійка, холодостійка. Полив помірний. Пересаджують приблизно раз в 2 роки.

Пальма трахикарпус


Рослина з неветвящимся стовбуром. Листя темно-зелені, жорсткі, віялоподібні, розділені на частки. Невимоглива до температури, світлолюбна, влітку добре виносити на свіже повітря.
Потребу в частому обприскуванні і промиванні листя. Полив помірний. Молоді рослини пересаджують щорічно, дорослі - раз на 3-4 роки.

Папороть мечоподібний


Листки прямостоячі, ажурно розрізані. Самий невибагливий з папоротей. Легко переносить тінь, посуху, перепади температури. Полив помірний, потрібно часте обприскування.

Плющ звичайний (хедера)


Вічнозелена рослина з численними лазячими стеблами, що чіпляються за опору за допомогою повітряних коренів. Листя темно-зелені, шкірясті, глянцеві. Рослина тенелюбиво. Йому потрібно добре провітрюване прохолодне приміщення. Влітку полив рясний, взимку помірний. Розмножується легко укорінюються живцями.

Кімнатна троянда


Невисокий чагарник з здеревілими стеблами, вкритими рідкими шипами. Рослина світлолюбна, потребує рясного поливу і добре провітрюваному приміщенні. Взимку необхідно утримувати в прохолодному, добре освітленому приміщенні, полив рідкісний. Легко розмножується живцями, які беруть від сильних пагонів після цвітіння.

Сансевьера трехполосая («щучий хвіст»)


Трав'яниста багаторічна рослина з повзучим кореневищем. Листки прямостоячі, жорсткі, шкірясті, мечовидної форми. Невибаглива, тіньовитривала. До температурі невимоглива. Полив помірний. Розмножують діленням кореневища в березні - квітні або укоріненням листа.

Традесканція білоквітковий


Невибаглива трав'яниста рослина з повзучими втечами, що укорінюються у стеблових вузлах. Листя темно-зелені, загострено-овальної форми, опушені біля основи. Цвіте ранньою весною. Квітки дрібні, білі, зіркоподібні. Розмножується насінням і живцями. Живці легко вкорінюються в будь-якому досить вологому субстраті або у воді. Традесканція волого - і тіньолюбних, до температурі повітря невимоглива.

Туя


Вічнозелене деревце з вираженим головним стволом та безліччю бічних гілок, має пірамідальну форму. Молоді пагони плоскі, зелені, на третій рік стають круглими і коричневими. Листки мають вигляд дрібних зелених лусочок.
Рослина тіньовитривала, вологолюбна, потребує регулярного обприскування, особливо частого влітку. Взимку полив скорочують, але пересихання земляної грудки неприпустимо. Містять тую взимку у світлому прохолодному приміщенні.

Фікус еластичний


Рослина з довгастими блискучими листям і прямим твердим стовбуром, з часом древеснеющим. Дуже активно росте вгору, доросла рослина розростається в ціле кімнатне деревце. Молочний сік листя отруйний.
Рослина невибаглива, розвивається практично в будь-яких світлових і температурних умовах. Легко розмножується живцями.

Філодендрон


Лазяча неветвящаяся ліана. Листя великі, трикутної форми, темно-зелені з червоними краями. Стебло молодого рослини червонуватий, з віком сіріє. Суцвіття - білий початок з пурпурним покривалом. Філодендрон світло - і вологолюбний. Полив влітку рясний, взимку помірний. Розмножується верхівковим пагоном або діленням ліани на живці з ниркою.

Фуксія


Чагарникова ампельна рослина. Можна вирощувати у вигляді деревця. Листя серцеподібні, темно-зелені. Квітки фуксії надзвичайно красиві, бувають прості або махрові, зазвичай двоколірні - пелюстки більш яскраві, віночок з відігнутими листочками, що нагадує ковпачок, світліше, частіше білий або рожевий.
Рослина світлолюбна. Полив рясний влітку і помірний - в інший час. Взимку містять в прохолодному приміщенні (+6-8 °С).

Хлорофітум чубатий


Рослина з довгими листами, зібраними в прикореневі пучки. Квітки дрібні, білі, зібрані у волоть. На кінці кожної квіткової стрілки після цвітіння утворюється розетка з листям і повітряним корінням. Розетки легко відділяються і вкорінюються в будь-якому субстраті.
Хлорофітум вологолюбний. Влітку полив рясний, взимку помірний. До температурі невимогливий, може рости в півтіні.