Гузманія доглядГузмания - рослина, що відноситься до сімейства бромелієвих. На сьогоднішній день існує більше сотні епіфітних і наземних рослин цього сімейства. Батьківщиною гузмании є тропічні ліси Центральної і Південної Америки.
Розетки листя гузмании можуть досягати 50 см в діаметрі, і стільки ж у висоту. Листя можуть мати колір від яскраво-зеленого до строкатої забарвлення. Деякі види цієї квітки можуть мати суцвіття на довгому квітконосі. Зазвичай гузмания починає цвісти на 2-3 році життя при належному догляді і цвіте близько 3 місяців. По закінченні цвітіння материнське рослина зазвичай відмирає.
Квітникарі-любителі найчастіше вирощують гузманию язичкові. У цього эпифитного рослини безліч листя ніжно-зеленого кольору. У довжину вони досягають 30-45 см, а в ширину - 4 див. Вони цілокраї, загострені і широколінійні, утворюють розетку. Є безліч різновидів цієї рослини.
Інші види рослини, як правило, є колекційними.
Догляд за рослиною
Гузмания краще всього росте на східному або західному вікні, так як вона вимагає хорошого освітлення протягом усього року. На південному вікні з травня до вересня доведеться притіняти квітка від прямих сонячних променів. На північному вікні з-за нестачі світла гузмания може довго не цвісти або квіти будуть швидко в'янути.
Як і інші тропічні рослини, гузмания любить перебувати у вологих і теплих умовах. Оптимальною температурою влітку для рослини буде 22-25 градусів, а взимку - 16-18 градусів.
В домашніх умовах важливо забезпечити правильний полив для гузмании. Воду необхідно наливати безпосередньо в розетку листя. Вода повинна бути відстояною і мати кімнатну температуру. Влітку і навесні слідкуйте, щоб в розетці постійно була вода. Раз на місяць її потрібно повністю оновлювати. При зниженні температури нижче 20 градусів необхідно видаляти воду з розетки. Догляд за квіткою літа передбачає підтримання субстрату вологим, але не переувлажненным. Взимку поливати рослину потрібно обережно, між поливами субстрат повинен повністю висихати. Пам'ятайте, що гузмания гірше реагує на перезволоження, ніж на посуху.
Важливо цілий рік підтримувати необхідну вологість повітря сприятливих для домашніх умов розвитку рослини. По можливості періодично обприскуйте квітка водою кімнатної температури, бажано відстояною. Також рекомендується встановити горщик на піддон, наповнений вологим гравієм.
Починаючи з квітня і закінчуючи серпнем-вереснем, гузмании необхідна підгодівля раз в місяць. Добриво потрібно розводити водою для поливу і наливати безпосередньо до розетки. Для догляду та підгодівлі рослини підходять добрива для квітучих або бромелієвих рослин. Розводити його потрібно в дозі, що в чотири рази менше рекомендованої.
Рослина рекомендується пересаджувати тоді, коли горщик стає тісним для нього. Пересадку рекомендується здійснювати навесні. Оптимальною грунтом для рослини є суміш піску з листової, торф'яної та перегнійною землею, змішаних в рівних пропорціях. Також ви можете використовувати грунтову суміш, призначену для орхідей. Оскільки у гузмании погано розвинені коріння, для неї чудово підходять широкі неглибокі горщики. Найчастіше гузмания взагалі не вимагає пересадки, так як термін життя рослини становить близько 3 років, а після цвітіння материнське рослина зазвичай відмирає.
Зазвичай до закінчення цвітіння гузмания вже має кілька прикореневих пагонів, якими можна розмножити квітка в домашніх умовах. Досягли в довжину 13-15 см пагони зі своїми корінням відокремлюють ножем від материнської рослини і розсаджують в горщики, після чого їм забезпечують належний догляд.
Гузмания схильна до впливу таких шкідників, як борошнистий червець, щитівка і павутинний кліщ. При ураженні шкідниками, догляд за рослиною передбачає їх зняття з листя за допомогою губки з мильним розчином. Якщо гузмания сильно вражена, її краще обробити інсектицидом.
Труднощі при вирощуванні

Садівники-любителі часто стикаються з такими труднощами, вирощуючи гузманию:

- При нестачі води в воронці або надто низькій вологості кінчики листя стають коричневими і сухими.
- Якщо не притінити рослину від сонячних променів, на листках з'являються блідо-коричневі плями - опіки.
- Якщо грунт була перезволожена або добрив було занадто багато, листя рослини стають жовтими, а розетка загниває, що говорить про загибель коренів. Як правило, в такому випадку вже не вдається врятувати квітку.
- Гузмания з білим вапняним нальотом на листках свідчить про те, що рослина було опрыснуто занадто жорсткою водою.
- Зазвичай гузмания гине в двох випадках: при загнивання коренів від зайвого поливу, а також після цвітіння рослини. Не потрібно поспішати викидати квітка, краще дочекатися появи діток і оновити його.
- Трапляється, що після цвітіння рослини дітки все не з'являються. У такому випадку потрібно зрізати квітконіс, так як з-за дозрівання насіння сильно гальмується поява діток.