Доглядаємо за домашніми фіалками в будь-яку пору року
Вирощування фіалок в домашніх умовах припускає дотримання цілого ряду правил і рекомендацій.
Раніше вважалося, що ці прекрасні квіти не призначені для розведення в приміщеннях і можуть зростати або на вулиці, або в спеціальних оранжереях.
Як відомо, на сьогоднішній день це твердження успішно спростовано, і тепер при належній увазі кожен може вирощувати у себе на підвіконні ці дивовижні рослини.

Як правильно доглядати за домашніми фіалками


Для початку варто поговорити про місце, в якому будуть рости фіалки. По-перше, для нормального росту і розвитку рослини потрібно порівняно небагато місця, тому ідеальним варіантом для його посадки буде пластиковий горщик діаметром 10-15 сантиметрів.
Доглядаємо за домашніми фіалками в будь-яку пору року

По-друге, фіалкам потрібно спеціалізований пухкий грунт, який можна придбати в квіткових магазинах.
По-третє, для того щоб рослина нормально себе почувало, його слід щорічно пересаджувати, бажано навесні. Причому пересадку можна здійснювати в ту ж саму землю.
Також дуже великий вплив на розвиток рослин має місце їх розташування. Фіалкам потрібно багато світла, однак вони не переносять пряме попадання сонячних променів.
Тому краще розміщувати їх на підвіконні на північній стороні. У тих випадках, коли це неможливо зробити, рекомендується переставити горщик з рослиною на поличку або закривати вікно шторами на час, коли сонце світить прямо в нього.
Також погано фіалки переносять протяги і сухе холодне повітря, тому краще розміщувати їх у місцях, де відсутні всі ці негативні фактори. Чудовим місцем, наприклад, може послужити полку або підвіконня на кухні, оскільки там повітря регулярно зволожується за рахунок приготування їжі.
У періоди, коли фіалки цвітуть, їх рекомендується постійно підгодовувати, а зволожувати грунт.
Доглядаємо за домашніми фіалками в будь-яку пору року

Поливати квіти слід так, щоб земля в горщику завжди була вологою. При цьому слід стежити, по-перше, щоб вода була кімнатної температури, а, по-друге, щоб вода не потрапляла на листя і місце, звідки росте стебло.
Також можна виробляти полив знизу. Для цього горщик з квіткою ставлять у ємність, наповнену водою.
Таким чином, квітка буде вбирати вологу знизу, що більш переважно. Прибирати ємність з водою слід, коли грунт зверху стане вологим. Що стосується добрив, то їх краще всього вносити в період росту і цвітіння не частіше ніж раз на два-три тижні.

Як правильно доглядати за фіалками взимку


Особливо варто розповісти про догляд за фіалками в домашніх умовах в зимовий період. В цей час рослина знаходиться в стані спокою, тому не споживає велику кількість мінеральних добрив і води.
Тому за всю зиму підгодівлю краще всього зробити один раз або не робити зовсім. Також варто скоротити і кількість води, щоб у неї не почали гнити коріння. Знову ж таки, поливати слід виключно теплою, відстояною водою. Оскільки фіалки дуже люблять світло, а взимку в наших широтах сонця буває досить мало, то рекомендується ввечері і рано вранці включати світло, щоб таким чином продовжити світловий день для рослин штучно.
Також не варто забувати і про підтримку температурного режиму на належному рівні. На зиму фіалки або прибирають подалі від протягів і холоду, або додатково утеплюють підвіконня, щоб рослина не замерзло.
Не можна також встановлювати горщик і в тому районі, де постійно циркулює гарячий і сухий повітря, наприклад, біля опалювальних приладів. Ідеальним варіантом розміщення горщика на зимовий період буде полку в глибині кімнати, віддалена від протягів.

Автор: Лілія Романова