Догляд за домашніми квітамиПочнемо з того, що не всі часи року підходять для придбання кімнатних рослин. Догляд за рослиною, яке ви придбали в магазині, спочатку вівся в оранжереї. Потрапивши в квартиру, квіти стикаються з умовами зовсім не схожими на ті, в яких вони були раніше. В оранжереях світло надходить зверху, і рослина висвітлюється з усіх сторін. У квартирах джерелом світла для домашніх квітів є, в основному вікна. Світло падає на рослину, висвітлюючи лише одну його сторону, кількість одержуваного світла набагато менше.
Тому, купувати кімнатні рослини рекомендується навесні або на початку літа. В цей період вони більш стійкі до стресів, легше адаптуються в новій обстановці і не вимагають специфічного догляду. Якщо рослина куплено в зимовий період, воно може загинути або захворіти від надмірно сухого повітря в кімнаті, або від надлишку тепла. Щоб уникнути цього ретельно доглядайте за такими квітами, зрошує їх водою вранці і ввечері, особливо протягом перших двох тижнів. Слід знати і те, що швидше адаптуються до домашньої середовищі більш молоді рослини, їх ріст і розвиток залежить від того, наскільки сумлінно ви за ними доглядаєте.
Правила догляду за домашніми рослинами
Світло. Немає рослин, які могли б існувати без світла, і лише дуже рідкісні з них згодні змиритися з його нестачею. Чим ближче ви розташуєте квітка до денного світла, до вікна, тим сприятливіші будуть умови для його існування у вас. Намагайтеся ставити квіти біля вікон, що виходять на східну та південну сторону. Існують рослини, які особливо вимогливо ставляться до наявності денного світла. Такі квіти як фукція, бальзамін, пеларгонія, кактус, кімнатна троянда, не зацвітуть, якщо промені сонця не будуть стосуватися їх безпосередньо.
Рослинам, на які джерело світла потрапляє лише з одного боку, властива одностороння форма. Декоративно-листяні, вічнозелені рослини можна розгортати до світла чергуючи одну сторону з іншого. Красиво квітучі рослини, такі як фуксія, цитрусові, камелія, кактуси досить чутливі до зміни напрямку на них світла, такі квіти не варто повертати.
Температурний режим. Температурний режим є одним з важливих факторів, що відповідають за нормальну життєдіяльність домашніх квітів. Якщо не забезпечити рослині потрібний догляд і температурний режим воно не буде рости і розвиватися. Тропічні рослини теплолюбні, їм сприятлива температура повітря від 15 градусів і вище, і якщо не надати їм правильних умов, то достатньо всього декількох днів для того, щоб на їх поверхні листя з'явилися некротичні плями. А ось такі квіти, як азалія, камелія, герань не переносять тепла, і нормально розвиваються при температурі не вище 15 градусів. Аукуба, алое, традесканція ставляться спокійно до будь-кімнатній температурі. Взимку враховуйте той факт, що температура повітря на підвіконні буде на 3-4 градуси відрізнятися від температури повітря в глибині кімнати. Теплолюбні квіти варто відсунути подалі від вікон. Свіже повітря необхідний рослинам не менше ніж людям. Але провітрюючи кімнату, постарайтеся вберегти домашні квіти від згубних для них протягів.
Полив і обприскування
Незалежно від того, чи зима чи літо, частота поливу залежить від температури і вологості повітря в кімнаті. У теплих квартирах земля в горщиках пересихає інтенсивніше, бо швидше випаровується вода, і поливати рослину потрібно щодня. В холодних приміщеннях випаровування води відбувається повільніше, рослина потребує поливу тоді, коли поверхневий шар землі просохне і стане сірим.
Слід знати, що чим менше горщик, тим частіше треба поливати квітку. Якщо квітці не вистачає рідини, його листя никне, воно стає млявим і клітини його втрачають тургор. Після поливу все приходить в норму.
Для поливу добре підходить м'яка вода - дощова або снігова. Використовуючи водопровідну воду, попередньо відстоюйте її протягом доби, а для поливу деяких квітів воду слід навіть прокип'ятити. Температура води не повинна бути нижче температури повітря в квартирі. Поливаючи ваші домашні квіти, зверніть увагу, що частина води повинна обов'язково випливати з горщика через нижній отвір в піддон. Це знак того, що квітка отримав достатню кількість рідини. Зайву воду з піддона злийте. Взимку поливайте домашні рослини вранці, а влітку ввечері.
Харчування
Догляд за вашими домашніми зеленими вихованцями не повинен обмежуватися усім вище написаним. Не забувайте і про те, що вони отримують поживні речовини з ґрунту, але в горщиках запас цих речовин дуже швидко закінчується. Необхідно регулярно доглядати за грунтом і удобрювати її. Придбати спеціальні добрива, що містять у своєму складі необхідні вітаміни, мінерали та мікроелементи, можна в квіткових магазинах. У перший раз добрива вносяться в грунт після її поливу. Так само варто пам'ятати, що концентрація добрив не повинна перевищувати норму.