Диффенбахія - особливості
Рослина дуже примхливо, що трохи ускладнює догляд за ним. Однак це не заважає культивувати квітка вже протягом ста п'ятдесяти років і успішно застосовувати для прикраси інтер'єрів.
У кімнатних умовах диффенбахія цвіте дуже рідко. Тим не менш, деяким квітникарям вдається створити для неї максимально комфортну обстановку і періодично спостерігати її цвітіння. Суцвіття являють собою непримітний качан, оточений зеленим покривалом. Це характерна особливість всіх представників сімейства ароїдних, до якого належить ця рослина. Квітконіс розвивається близько двох тижнів і виходить дуже високим. Від черешків листя він відрізняється своєю соковито-зеленим забарвленням. Він поступово починає розкривати покривало, всередині якого видніється білосніжне суцвіття-качан. При появі квітки диффенбахія вимагає особливого догляду. Це пов'язано з тим, що квітконіс забирає у рослини багато поживних речовин, тому краще його відразу видалити. Після цвітіння утворюється плід у вигляді ягоди червоно-оранжевого кольору.
Єдиний невибагливий сорт, який стійкий до особливостям догляду в умовах кімнати, популярна серед квітникарів Диффенбахія чарівна. Ця рослина відрізняється від інших забарвленням, її листя мають рівномірний колір.
Особливості догляду за дифенбахією
Для розміщення квітки слід правильно вибрати місце. У зимовий і весняний сезон рослина переміщують туди, де воно буде добре висвітлюватися сонцем або штучним світлом, а влітку - в тінь. В цілому рослина може рости в тіні, але в цьому випадку його листя втрачають свою незвичайну строкатість. Єдина умова, щоб квітка не піддавався впливу прямих сонячних, променів, інакше листя почнуть обгорати і жовтіти.
Диффенбахія Камілла вимагає певного температурного режиму. Навесні і влітку рослині буде комфортно при двадцяти градусах. Воно може переносити і більш високу температуру, але при цьому повинна бути висока вологість повітря. В зимовий період повинні бути більш прохолодні умови в межах 15-18 градусів. При більш низькій температурі у рослини опаде нижні листя. Його здоров'ю шкодять протяги. При провітрюванні квітка слід перенести в інше місце або захистити від потоків повітря.
Диффенбахія мікс потребує рясному поливі в період активного росту. Фахівці рекомендують раз на місяць відстоювати земляний ком у воді протягом п'ятнадцяти хвилин, після чого вода повинна стекти. Взимку полив повинен бути помірним. Якщо води буде багато, краї листя почнуть буріти.
Квітка дуже любить вологість, тому слід збризкувати листя рослини м'якою відстояною водою кожен день. Раз на тиждень можна влаштовувати квітці душ, щоб листя очистилися від пилу. Якщо температура повітря вище двадцяти градусів, бажано виставити рослина у вологий торф або гравій.
Тропічний квітка швидко втрачає поживні речовини, тому під час активного росту його слід підгодовувати раз в десять днів з допомогою рідкого мінерального добрива. У спокійний період кількість добрив можна скоротити, а взимку не давати зовсім.
Швидкорослому квітці щорічно потрібна пересадка. Її потрібно робити правильно. Для цього квітку потрібно перевалювати в більш глибокий горщик, не порушуючи цілісності земляного кома. Для вирощування рослини готують грунтовий субстрат, що складається з дернової землі, перегною, торф'яної землі, піску. Якщо грунт здається дуже важкою, можна збільшити кількість піску. На дно горщика укладають дренаж з дрібної гальки або битих черепків. Для посадки не варто використовувати занадто великі горщики, так як надлишок землі, яка не освоєна корінням диффенбахии, призводить до закисання грунту і загибелі квітки. Грунт слід постійно подрыхлять.