Догляд за бамбукомДекоративний бамбук є кімнатною рослиною сімейства драценових, з цим бамбуком він має дуже мало спільного. Драцена Сандера - ось наукова назва цієї рослини, однак у зв'язку з зовнішньою схожістю з натуральним бамбуком, його найчастіше називають кімнатним бамбуком або декоративним домашнім бамбуком.
Догляд за кімнатним бамбуком
Декоративний домашній бамбук зовсім не складно вирощувати в домашніх умовах. Він не особливо примхливий і особливого догляду і уваги не потребує. Головною умовою в успішному вирощуванні кімнатного бамбука є рясний і своєчасний полив, а також виключення можливості попадання на нього прямих сонячних променів. При правильному і своєчасному догляді це рослина здатна виростати до 70 см. (а іноді навіть і до 2-х метрів!). Кімнатний бамбук відмінно вписується в будь-який інтер'єр і служить його гармонійним доповненням.
Вирощувати декоративний бамбук рекомендується не в ґрунті, а прямо у воді (або в спеціальному гелі). Пов'язано це з тим, що саме вода створює комфортні і найбільш оптимальні умови життя і росту бамбука. До того ж, зміст кореневища у воді гарантує, що рослина буде отримувати достатню кількість вологи, відсутність якої згубно для декоративного бамбука. Фактично, єдине правило догляду за кімнатною бамбуком - це наявність води, тому що вона є найбільш оптимальним середовищем для зростання.
Що стосується самої води, то її рекомендується щотижня міняти, а раз на три місяці у вазу з квіткою слід додавати мінеральні добрива, які необхідні для розвитку і правильного росту рослини. Про це не варто забувати, так як не отримуючи додаткової підгодівлі, бамбук скине все листя і перестане рости.
Слід знати, що звичайна вода з-під крана придатна для життя бамбука, більш того, вона шкідлива для будь-якого кімнатного рослини. У складі водопровідної води містяться біоцидні добавки і хлор, які чинять негативний вплив на рослину. Для декоративного бамбука, а також для поливу всіх кімнатних рослин краще всього використовувати талу або дощову воду. Якщо немає можливості набору дощової води, то тоді можна в домашніх умовах отримати талу воду. Для цього потрібно звичайну пластикову пляшку наповнити водою з-під крана, заморозити в холодильнику, а потім вийняти і поставити відстоюватися в приміщенні з кімнатною температурою. В результаті таких дій виходить вода з необхідною м'якістю, якій можна поливати декоративний бамбук.
З плином часу вода у вазі може придбати неприємний запах, тоді її необхідно замінити, а саму вазу і рослина вимити. Щоб уникнути такої неприємності можна у вазу з рослиною додати трохи деревного вугілля, який володіє антибактеріальними речовинами, внаслідок чого виключається поява бактерій і неприємного запаху.
Грунт для декоративного бамбука

Також драцену Сандера можна вирощувати і в ґрунті, причому для її зростання якийсь особливий субстрат не потрібно, а підійде будь-яка грунт для розведення кімнатних рослин. У грунті декоративний бамбук росте дуже добре, іноді навіть краще, ніж у воді, оскільки застій вологи все ж має свої наслідки у вигляді можливості загнивання коренів. У грунті такого трапитися не може, якщо полив буде здійснюватися правильно та своєчасно. До речі, при пересадці з бамбука води в грунт, перший час його слід поливати сильніше звичайного, так як коренева система ще не зміцніла.
При розведенні драцени Сандера в грунті єдиним важливим вимогою догляду є обов'язкова наявність отворів для дренажу (відповідно і самого дренажу) в дно горщика. Якщо посадити рослину в горщик без отворів, то це призведе до утворення цвілі, яка спочатку вразить коріння, а потім погубить і вся рослина.
Полив кімнатного бамбука
Декоративний бамбук потребує постійного рясному поливі, особливо йому необхідна волога влітку. У зимовий час рослину слід поливати більш помірковано, орієнтуючись на ступінь висихання грунту, але при цьому не допускати її пересихання. Слідкуйте за станом рослини, якщо ви помітили, що кінці листя набувають жовтуватий відтінок, то, швидше за все, правила поливу порушені.
Освітлення для декоративного бамбука
При виборі місця для вашого рослини слід орієнтуватися на те, що бамбук не любить яскраві освітлені підвіконня, так як його листя дуже чутливі до світла і потрапляння прямих сонячних променів спричинить за собою пожовтіння і в'янення листочків. Найкраще рослина відчуває себе в півтіні кімнати. До речі, особливих вимог до температурного режиму бамбук не має, він може чудово себе почувати як при +17°С, так і +35°С тепла.