Де вирощувати ківі в домашніх умовах
Ківі в наших широтах є досить екзотичною рослиною, і тому його вирощування у відкритому грунті практично неможливо.
Тим не менш, це не привід щоб не спробувати виростити в себе на підвіконні.
Нічого особливо складного в цьому немає, проте варто заздалегідь врахувати, що якщо ви плануєте вирощувати ківі в домашніх умовах, щоб отримати з нього плоди, то вам доведеться чекати цього як мінімум 6 років і далеко не факт, що це взагалі станеться.
Якщо ж ви плануєте вирощувати ківі на підвіконні просто для свого задоволення, то особливих проблем з цим виникнути не повинно.

Як виростити з насіння ківі


Початковий етап передбачає отримання і пророщування насіння ківі. Причому, хороші насіння цілком можна отримати із стиглих плодів, які продаються практично в будь-якому продуктовому магазині. Однак варто зазначити, що вам необхідно постаратися знайти саме повністю стиглий плід.
Щоб визначити стиглість плоду досить промацати його пальцями - він повинен бути трохи м'яким на дотик. На наступному етапі нам необхідно отримати насіння і проростити їх. Оскільки в плодах цієї рослини досить багато насіння, то для пророщування цілком вистачить кількості витягнутого з однієї половинки.
Для того щоб дістати насіння, можна застосувати наступну методику: м'якоть плоду акуратно розминається до стану кашки, далі вона заливається водою і відстоюється. Через деякий час після заливання насіння почнуть спливати.
Де вирощувати ківі в домашніх умовах

Якщо цього не відбулося або насіння спливло занадто мало, рекомендується додатково промити м'якоть кілька разів.
При успішному застосуванні даної методики у вас залишаться чисті насіння без залишків на них м'якоті, саме їх ми і будемо використовувати надалі.
Етап пророщування насіння нічим не відрізняється від шкільного експерименту, коли необхідно було отримати паростки квасолі або пшениці. Тобто, вам потрібно загорнути свежедобытые насіння в тканину або вату, покласти їх на блюдце і залити гарячою водою температурою близько 70 градусів.
При цьому слід звернути увагу, щоб сама тканина добре просочилася, а зайвої води в ємності не залишилося. Після цього блюдце слід накрити харчовою плівкою і поставити в тепле і світле місце. Плівку на ніч знімають, а тканина зволожують по необхідності. Буквально через тиждень у вас повинні з'явитися перші паростки.
Всі паростки необхідно пересадити в контейнер з землею, на глибину приблизно 1 сантиметр. Після пересадки землю необхідно добре полити водою і накрити все це поліетиленовим пакетом. Через 3-5 днів повинні з'явитися перші сходи, з цього моменту плівку можна зняти, а полив проводити в помірних дозах.
Після того як рослини досягнуть висоти в 3-5 сантиметрів, рекомендується їх прорідити, потім, через деякий час, повторити процедуру проріджування.
Це необхідно робити, оскільки, чим більше рослин буде перебувати в горщику, тим менше світла дістанеться кожному з них, що може призвести до сумних наслідків. На цьому особливості вирощування ківі закінчуються і далі за ним треба доглядати як за звичайним кімнатною рослиною.
Ми щиро сподіваємося, що наша стаття відповіла на питання, як виростити будинку ківі.
Автор: Лілія Романова