Чорнобривці, Tagetes patula

Чорнобривці родом з Мексики, тому вони добре переносять спеку і не потребують рясному поливі. Сорти чорнобривців з простими квітками фактично не хворіють через перезволоження (навіть на відкритому балконі в дощову погоду), але не витримують навіть слабких заморозків.
Чорнобривці зазвичай являють собою кущики висотою до 25 см За винятком карликових форм, вони більше підходять для балконних контейнерів, ніж для утримання в кімнаті. Квітки жовті або оранжеві, можуть мати червоні або темно-бордові цяточки. В залежності від сорту, квітки бувають простими або махровими.
Сорти : з простими квітками - Цінна-бар; з яскраво-жовтими квітками - Паскаль, Сузі Вонг; Раффл Ред; з махровими - Золотий кулю, Помаранчева красуня, Королева Софі, Золото, Малюк.
Чорнобривці, Tagetes patula

Крім популярного Т. patula, зазвичай вирощують ще два види чорнобривців: T. signata - з невеликими квітками, карликовий; Т. eruta, африканські чорнобривці, - високі, з великими махровими квітками.

Умови утримання чорнобривців


Освітленість : максимально можлива; рослина має перебувати не більше 2-3 годин в тіні, за умови, що в інший час дня воно буде яскраво освітлене.
Температура: чорнобривці не переносять заморозків.
Полив: сходи повинні зростати у вологому грунті. Дорослим рослинам перезволоження шкідливо, тому грунт повинен повністю просихати між поливами.
Вологість повітря: тримайте рослина в сухому повітрі. Махрові квітки не обприскуйте, інакше вони можуть згнити.
Грунт : родюча глинистий суміш.
Підгодівля: щомісяця підгодовуйте чорнобривці рідкими добривами, розведеними в 2 рази слабкіше, ніж рекомендує виробник. Можна використовувати добрива у вигляді паличок.
Розмноження : насіння чорнобривців великі і легко сходять. Посійте їх у контейнері ранньою весною, прикривши шаром грунту. Посіви тримайте при 16 °С Насіння проростає приблизно 3 дні. Приблизно через 10 днів після посіву розсадіть сходи в ящики або поодинці в окремі горщики. Забезпечте рослинам хороше освітлення і приплив свіжого повітря. Висаджуйте в балконні контейнери, коли мине загроза заморозків.
Догляд за зовнішнім виглядом: видаляйте зів'ялі суцвіття, щоб нові квітки швидше росли.

Особливості догляду за чорнобривцями


Чорнобривці не переносять переохолодження, тому їх треба оберігати від холоду, особливо ретельно - молоді рослини перед заморозками. У засклених неопалюваних лоджіях закрийте і утеплите рами. Якщо чорнобривці ростуть на відкритому балконі, укрийте рослини картонними коробками або шматками пінопласту.