Аспленіум гніздовий , або, як його ще називають, папороть Пташине гніздо, отримав свою назву за те, що його широкі листки ростуть з центральної листової розетки, утворюючи «гніздо» в центрі рослини. Ніжні молоді листя поступово розвиваються в потовщені і широкі дорослі. Здорові листя повинні бути яскраво-зеленими, блискучими. Аспленіум гніздовий в природних умовах росте на деревах, як епіфіт, отримуючи поживні речовини з дощовою водою і продуктами гниття з навколишнього середовища. В домашніх умовах його необхідно оберігати від прямого сонячного світла. Щоб листя рослини була пишною, його потрібно утримувати в дуже вологій атмосфері. При порушенні вимог по догляду старі зовнішні листя покриваються плямами, і їх доводиться зрізати біля основи. В затіненій теплиці або в заростях папороті дорослі листя можуть виростати до 15 м у довжину.
Умови утримання аспленіума
Освітленість для збереження форми і забарвлення рослині необхідний м'яке розсіяне світло. При яскравому освітленні молоде листя будуть блідими.
Температура : взимку - не нижче 12 про С, влітку - в межах 21-24 °С.
Полив: влітку - 2 рази в тиждень, взимку - раз в 10 днів, щоб підтримувати постійну вологість грунту. При мінімальній зимовій температурі грунт повинна майже повністю просихати між поливами.
Вологість повітря: влітку обприскуйте рослину 2 рази в тиждень, взимку - 1 раз в тиждень. Поставте горщик на піддон з мокрою галькою, щоб забезпечити високий рівень вологості.
Підгодівля : влітку підгодовуйте аспленіум раз в тиждень рідким добривом для кімнатних рослин, розведеним у воді.
Грунт: торф'яна суміш.
Пересадка: кожну весну перевіряйте стан коренів. Якщо вони ростуть дуже щільно, так що ґрунту практично не видно, пересадите рослина в більший на один розмір глиняний горщик. Порівняно з іншими папоротями це рослина має невелику кореневу систему, і коріння його, як правило, не проростають через дренажний отвір. Рослини висотою 40 см потрібно 15-сантиметровий горщик.
Догляд за зовнішнім виглядом : обприскуйте рослина м'якою водою, після чого акуратно протирайте листя. Не використовуйте засоби для чищення і полірування листя.
Особливості догляду за асплениумом
Щоб забезпечити підвищену вологість, поставте горщик на піддон з мокрою галькою. Слідкуйте за тим, щоб дно горщика не стосувалося води. Або помістіть горщик з рослиною в більш великий контейнер, заповнений вологим торфом.